ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Aktualności biblioteki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

 W piątek, 3 grudnia, w Roku kardynała Stefana Wyszyńskiego nauczyciele bibliotekarze otworzyli wystawę pt.,, Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia''. Panele wystawowe prezentują archiwalne zdjęcia i cytaty.
Wystawę udostępnił rzeszowski IPN, można ją oglądać na korytarzu szkolnym do 20 grudnia br.

Czytaj więcej...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Lekcją historyczną poprowadzoną przez Pana Zenona Fajgera, pracownika oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie, rozpoczęliśmy czas wspomnień i obchodów tego wydarzenia. Uczestnicy spotkania, uczniowie klasy drugiej ZWI oraz członkowie Szkolnego Klubu Historycznego, poznali okoliczności ogłoszenia stanu wojennego.
 Na korytarzu szkolnym w dniach od 16 listopada do 2 grudnia br. można było oglądać wystawę pt. "Stan wojenny”, która w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych została udostępniona przez rzeszowski IPN.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 W ramach obchodów Roku K.K. Baczyńskiego 27 września w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja historyczna, którą na prośbę nauczycieli bibliotekarzy poprowadził pan Zenon Fajgier, pracownik oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie.
 W lekcji na temat: Najmłodsi bohaterowie. Losy dzieci i młodzieży podczas drugiej wojny światowej uczestniczyli uczniowie klasy II LO oraz członkowie Szkolnego Klubu Historycznego.
 Zorganizowane spotkanie to efekt starań bibliotekarzy naszej szkoły o kultywowanie pamięci o K. K. Baczyńskim - jednym z największych polskich poetów oraz innych poetach pokolenia Kolumbów, którzy nie tylko bronią w ręku, ale przede wszystkim piórem i siłą poetyckiego talentu walczyli z okupantem, którzy dla wolności i szczęścia przyszłych pokoleń na ołtarzu Ojczyzny złożyli swoje młode życie – dar najcenniejszy…  

Czytaj więcej...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Klasy pierwsze Zespołu Szkół w Iwoniczu tj. kl. I LO, KL. I TMR/TPS, kl. I TŻiUG/TW/TI oraz I BS włączyły się do akcji Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego, organizowanej przez bibliotekę szkolną w dniach 4 i 8 września. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. To wydarzenie, w które angażuje się wiele instytucji i osób z całej Polski.
 - Narodowe Czytanie to wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie wyjątkowych dzieł polskiej literatury, które poruszały pokolenia naszych przodków. „Balladyna” nie jest tekstem łatwym, ale wartym poznania – podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 - Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał w liście do uczestników akcji Prezydent RP Andrzej Duda.

Czytaj więcej...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Narodowe Czytanie 2019 Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Iwoniczu, tj. kl. I LO/p, I LO/g, I TMR/TPS/TŻiUG/p, I TPS/TŻiUG/TI/g, I TMRiA/TPS/g oraz I BS/p i I BS/g włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W bibliotece szkolnej w dniu 6 i 9.09.2019r. fragmenty Nowel polskich czytali uczniowie, nauczyciele i nauczyciele-bibliotekarze.
Podczas tegorocznej odsłony akcji w sobotę 7 września 2019 r. Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Czytaj więcej...