ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Aktualności biblioteki

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 W ramach obchodów Roku K.K. Baczyńskiego 27 września w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja historyczna, którą na prośbę nauczycieli bibliotekarzy poprowadził pan Zenon Fajgier, pracownik oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie.
 W lekcji na temat: Najmłodsi bohaterowie. Losy dzieci i młodzieży podczas drugiej wojny światowej uczestniczyli uczniowie klasy II LO oraz członkowie Szkolnego Klubu Historycznego.
 Zorganizowane spotkanie to efekt starań bibliotekarzy naszej szkoły o kultywowanie pamięci o K. K. Baczyńskim - jednym z największych polskich poetów oraz innych poetach pokolenia Kolumbów, którzy nie tylko bronią w ręku, ale przede wszystkim piórem i siłą poetyckiego talentu walczyli z okupantem, którzy dla wolności i szczęścia przyszłych pokoleń na ołtarzu Ojczyzny złożyli swoje młode życie – dar najcenniejszy…  

Czytaj więcej...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Klasy pierwsze Zespołu Szkół w Iwoniczu tj. kl. I LO, KL. I TMR/TPS, kl. I TŻiUG/TW/TI oraz I BS włączyły się do akcji Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego, organizowanej przez bibliotekę szkolną w dniach 4 i 8 września. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. To wydarzenie, w które angażuje się wiele instytucji i osób z całej Polski.
 - Narodowe Czytanie to wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie wyjątkowych dzieł polskiej literatury, które poruszały pokolenia naszych przodków. „Balladyna” nie jest tekstem łatwym, ale wartym poznania – podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 - Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał w liście do uczestników akcji Prezydent RP Andrzej Duda.

Czytaj więcej...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Narodowe Czytanie 2019 Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Iwoniczu, tj. kl. I LO/p, I LO/g, I TMR/TPS/TŻiUG/p, I TPS/TŻiUG/TI/g, I TMRiA/TPS/g oraz I BS/p i I BS/g włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W bibliotece szkolnej w dniu 6 i 9.09.2019r. fragmenty Nowel polskich czytali uczniowie, nauczyciele i nauczyciele-bibliotekarze.
Podczas tegorocznej odsłony akcji w sobotę 7 września 2019 r. Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 26 kwietnia w ramach Dnia Otwartego Szkoły w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja historii dla młodzieży klasy VIII Szkoły Podstawowej w Iwoniczu Zdroju. Lekcja, którą przeprowadziła kol. Agnieszka Gościńska poświęcona była patronowi Szkoły rtm. Witoldowi Pileckiemu. Młodzież zapoznała się z życiorysem Rotmistrza na podstawie prezentacji multimedialnej: „Przez całe życie pracowałem dla Polski”. 

Czytaj więcej...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury.
 Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

 W tę ogólnopolską akcję włączyli się uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Iwoniczu, tj. kl. I LO, I TŻiUG, I TMR/TPS oraz I BS IS. W bibliotece szkolnej (7 i 8.09.2018r.) fragmenty Przedwiośnia czytali nauczyciele, nauczyciele-bibliotekarze i uczniowie.