ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012Technika Zawodowe

technik: pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, informatyk, architektury krajobrazu; ekonomista, logistyk, rolnik

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; oddział sportowy

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

zawód: mechanik pojazdów samochodowych; mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych; kierowca mechanik; operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

bezpłatny internat, prawo jazdy; udział w projektach współfinansowanych przez UE w ramach EFS, Erasmus+; dodatkowe zajęcia dydaktyczne

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
12 

  Klasa I LO gościła w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie. Młodzież reprezentowała klasy o profilu mundurowym z Krosna i powiatu krośnieńskiego w konferencji zorganizowanej z okazji 95 rocznicy powstania Policji. Jej tematem było „Kształtowanie się administracji państwowej w regionie po odzyskaniu niepodległości po 1918 roku”

  W trakcie jej trwania okolicznościowe przemówienie wygłosił przedstawiciel Komendanta Głównego Policji mł. insp. Daniel Głowacz, a swoje wykłady kolejno zaprezentowali: Komendant Miejski Policji insp. Adam Pietrzkiewicz, sędzia Artur Lipiński, dr Tomasz Soliński, mjr SG dr Piotr Kozłowski oraz Anna Sebastiańska. Momentem kulminacyjnym uroczystości było otwarcie Podkarpackiej Izby Pamięci Służb Policyjnych. Zgromadzono w niej eksponaty pozwalające zgłębić i upamiętnić wiedzę z zakresu historii służb policyjnych. Dla naszych wychowanków była to ciekawa lekcja historii.
  Ważnym punktem programu był udział młodzieży w spotkaniu z st. insp. Jerzym Barczentewiczem, który omówił specyfikę zawodu policjanta, jego obowiązki, strukturę organizacyjną KMP, zadania poszczególnych wydziałów oraz zasady naboru do Policji. Szkolenie dotyczyło także problemu odpowiedzialności prawnej nieletnich, najważniejszych zagrożeń współczesnego świata i prawnych konsekwencji czynów karalnych. (uh)