ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012Technika Zawodowe

technik: pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, informatyk, architektury krajobrazu; ekonomista, logistyk, rolnik

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; oddział sportowy

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

zawód: mechanik pojazdów samochodowych; mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych; kierowca mechanik; operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

bezpłatny internat, prawo jazdy; udział w projektach współfinansowanych przez UE w ramach EFS, Erasmus+; dodatkowe zajęcia dydaktyczne

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Stary cmentarz został założony w 1786 roku. Jest to miejsce wiecznego spoczynku osób zasłużonych w historii Krosna i okolicy. Na niewielkim, porośniętym drzewami obszarze zachowały się pomniki i nagrobki głównie z XIX i początków XX wieku. Najstarszy z zachowanych należy do rodziny Schaytterów(1832). Cmentarz był użytkowany do 1954 roku.

 

Kwestowanie na krośnieński Stary Cmentarz rozpoczęto w 2003 roku. Organizatorami  corocznej kwesty są: Komitet Ratowania Starego Cmentarza i Podkarpackie Towarzystwo Historyczne. Od 4 lat, do tego szczytnego dzieła przyłączają się również uczniowie naszej szkoły, którzy w Uroczystość  Wszystkich Świętych - 1 listopada kwestowali na cmentarzu w Krośnie – Polance. Zebrane środki pieniężne z dotychczasowych kwest oraz pieniądze z samorządu i służb konserwatorskich pozwoliły na wyremontowanie ponad trzydziestu grobowców i nagrobków. Dziękujemy naszym uczniom za postawę pełną odpowiedzialności i wrażliwości. (rt)

Wszak Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim...