ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012Technika Zawodowe

technik: pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, informatyk, architektury krajobrazu; ekonomista, logistyk, rolnik

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; oddział sportowy

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

zawód: mechanik pojazdów samochodowych; mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych; kierowca mechanik; operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

bezpłatny internat, prawo jazdy; udział w projektach współfinansowanych przez UE w ramach EFS, Erasmus+; dodatkowe zajęcia dydaktyczne

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

30 września 2013r. grupa maturzystów z klas: III LO, IV TŻ/TI oraz IV TMR/TAK pod opieką ks. Z. Kurko, p. K. Buczek, p. M. Sroki i p. U. Haduch wyruszyła na pielgrzymkę do Częstochowy, jednego z najważniejszych miejsc kultu Maryjnego w kraju.

 

Jasna Góra przywitała pątników rozgwieżdżonym niebem, a o świcie – piękną pogodą. Niezwykłych wrażeń dostarczyło młodzieży odsłonięcie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a także Msza Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu i Droga Krzyżowa na jasnogórskich wałach. Po chwilach spędzonych na modlitwie i podziwianiu sztuki sakralnej, przyszedł czas na lekcję historii. Było nią zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. W tym miejscu kaźni ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci w czasie II wojny światowej, poza autentycznymi poobozowymi blokami, barakami, wieżami strażniczymi znajdują się dziesiątki tysięcy przedmiotów o szczególnym charakterze i symbolice. Dają one świadectwo cierpienia ludzi przywożonych tutaj na zagładę lub zmuszanych przez Niemców do niewolniczej pracy.

Na pielgrzymim szlaku znalazło się także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, które część uczniów zwiedzała po raz pierwszy. Wzmocnieni duchowo pielgrzymi w dobrych humorach dotarli do Iwonicza. Teraz pozostało tylko skupić się na nauce przed egzaminami!