ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Internat jest placówką opiekuńczo – wychowawczą o charakterze koedukacyjnym przeznaczoną dla młodzieży uczącej się w Zespole Szkół w Iwoniczu. Dysponuje 140 miejscami noclegowymi w pokojach jedno- dwu- i trzyosobowych z łazienkami w każdym pokoju. Młodzież mieszkająca w internacie zapewnione ma zdrowe i smaczne całodzienne wyżywienie (śniadanie w postaci stołu szwedzkiego, obiad, podwieczorek i kolację). Internat znajduje się tuż obok budynku szkoły oraz w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu boisk sportowych „Orlik”. Dysponuje dużą jadalnią, salą telewizyjną (świetlica), trzema pokojami do cichej nauki oraz bezprzewodowym Internetem. Placówka otwarta jest w okresie trwania zajęć dydaktyczno - wychowawczych od godziny 16:00 w niedzielę do godziny 16:00 w piątek. Podczas weekendów, ferii zimowych i letnich oraz przerw świątecznych placówka jest nieczynna.
  Opiekę nad wychowankami sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która realizując działania wychowawcze dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, stwarza im jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju osobistego, a także motywuje ich do podejmowania różnego rodzaju inicjatyw i aktywności. Mieszkańcy internatu mają możliwość korzystania z wielu form zajęć pozalekcyjnych organizowanych na terenie szkoły.

  Nasz Internat to wyjątkowe miejsce tak oceniane przez naszych absolwentów, którzy zaglądają do nas od czasu do czasu ciekawi co też dobrego i nowego wydarzyło się u nas. Niejednokrotnie nasi absolwenci z pełnym przekonaniem, twierdzą, że tu były najlepsze lata i chętnie wróciliby do tego miejsca i chwil beztroskiej młodości.