ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
  W dniu 18.01.2024 r. uczniowie Technikum Weterynaryjnego zwiedzali Uniwersytet Przyrodniczy – Wydział Weterynarii w Lublinie. Od nas ze szkoły były 4 uczennice z KL. IV TW i 3 uczennice z KL. II TW. W ramach zwiedzania uczelni uczennice były oprowadzane od punktu przyjęcia pacjentów (chorych zwierząt), przez gabinet dermatologii, kardiologii, diagnostyki obrazowej (RTG, USG i TK) oraz różne laboratoria m.in. do elektroforezy dwufazowej. Najbardziej uczennice były zainteresowane pomieszczeniami w których znajdowały się fantomy dla małych i dużych zwierząt.
 W trakcie spotkania zobaczyliśmy sale operacyjne wraz z wyposażeniem dla dużych i małych zwierząt. W ramach demonstracji braliśmy udział w sekcji zwłok królika. Całe spotkanie przygotował dla nas prof. dr hab. Łukasz Adaszek. Opiekunem grupy był nauczyciel Zbigniew Suchodolski.