ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 4 października 2023 r. członkowie Klubu Historycznego im. AK uczestniczyli w G2A Arena w Rzeszowie w Podkarpackim Kongresie Pamięci Narodowej. Wydarzenie zorganizował IPN pod hasłem „Historia mówi przez pokolenia”. W ofercie było wiele atrakcji dla osób w różnym przedziale wiekowym. Grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. A. Gościńskiej uczestniczyła w otwarciu kongresu, zwiedziła zaproponowane wystawy („Symbole naszej historii”, „ Śmierć za człowieczeństwo Rodzina Ulmów”) oraz uczestniczyła w warsztatach „Drużyna Inki” i „Strefa archiwum IPN”. 

 W pierwszej części warsztatów uczniowie zapoznali się historią niezłomnej sanitariuszki Armii Krajowej Danuty Siedzikówny „Inki”. Poznali jej życie, rodzinę i heroiczną walkę. W drugiej części zajęć przeprowadzono teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, a każdy uczestnik otrzymał podręczną apteczkę. Warsztaty archiwalne dotyczyły zaś opracowania, zabezpieczenia i digitalizacji dokumentów pod opieką doświadczonych archiwistów. Zaprezentowano także panel multimedialny aplikacji Cyfrowe Archiwum i zbiory fotograficzne pionu archiwalnego IPN z możliwością samodzielnego wyszukiwania interesujących obiektów.