ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych, to wyjątkowy czas, w którym wracamy myślami do przeszłości, by w chwilach zadumy i wspomnień przywołać sylwetki tych, co odeszli.Ten szczególny dzień jest częścią naszej tradycji i kultury narodowej, a nasza obecność przy grobach czy pomnikach jest formą moralnego obowiązku uczczenia oraz pielęgnowania pamięci o Zmarłych.

 W dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych pamiętajmy, aby posprzątać okoliczne nekropolie i nadać im godny wygląd.


Porządkowanie grobów to także wyraz szacunku i wdzięczności wobec naszych przodków, to również budowanie świadomości obywatelskiej, w tym patriotycznej i historycznej oraz kultywowanie tradycji.

 Nie zapominajmy o polskich bohaterach, o okazaniu szacunku tym, którzy oddali życie w imię najwyższych wartości, jakimi są pokój, sprawiedliwość, wolność i godność człowieka. Niech zapłoną znicze w miejscach upamiętniających czyn zbrojny Żołnierza Polskiego – przy pomnikach i mogiłach. Szczególnie pamiętajmy o tych, o których w Polsce nie pamiętano przez kilkadziesiąt lat. Pochylmy się nad grobami żołnierzy Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych, bo to Im w ogromnym stopniu zawdzięczamy Wolną Polskę.
 W tym wyjątkowym czasie, uczniowie klas mundurowych, strzelcy, członkowie wszystkich organizacji proobronnych, swoją postawą potwierdzają umiłowanie Ojczyzny oraz przywiązanie do tradycji narodowych. Pokazują, że pamięć o polskich bohaterach i ich dokonaniach przetrwa w kolejnych pokoleniach Polaków.
Niech zapłoną Znicze Pamięci.
- DYREKTOR BIURA DO SPRAW PROOBRONNYCH Waldemar ZUBEK

 Jak co roku społeczność naszej szkoły dba o miejsca pamięci poświęcone naszym bohaterom narodowym, paląc znicze i składając kwiaty przed obeliskiem poświęconym kapitanowi Stanisławowi Adamczykowi.