ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012Technika Zawodowe

technik: pojazdów samochodowych; mechanizacji rolnictwa i agrotroniki; żywienia i usług gastronomicznych; informatyk; architektury krajobrazu; ekonomista; logistyk

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; oddział sportowy

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

zawód: mechanik pojazdów samochodowych; mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych; kierowca mechanik

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

bezpłatny internat, prawo jazdy; udział w projektach współfinansowanych przez UE w ramach EFS, Erasmus+; dodatkowe zajęcia dydaktyczne

Czytaj więcej
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Dnia 31 maja 2017 roku na terenie obiektów sportowych naszej szkoły odbył się VI Powiatowy Piknik Sportowy. Na to wydarzenie złożył się Turniej Trójek Piłkarskich oraz Powiatowy Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Imprezę uroczyście otworzył Dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu Leszek Zajdel.
 Zmagania piłkarskie, do których zgłoszono aż 16 gimnazjalnych drużyn, rozegrane zostały w czterech grupach. Do finału zakwalifikowane zostały zespoły, które zwyciężyły w swoich grupach i rozegrały one mecze o miejsca 1-4.

 W zawodach wzięły udział drużyny gimnazjalistów z Lubatowej, Milczy, Miejsca Piastowego, Klimkówki i po dwie drużyny z Odrzykonia, Beska (chłopcy i dziewczęta), Iwonicza Zdroju, Rogów, Iwonicza, Lubatówki.
 Klasyfikację generalną wygrali chłopcy z Gimnazjum z Lubatowej, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Odrzykonia, trzecie z Milczy, a czwarte z Miejsca Piastowego.  Po zakończeniu zmagań piłkarskich na trasie biegowej mogli wystartować biegacze. Rywalizację pierwsze rozpoczęły dziewczęta (ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnch), które miały do pokonania dystans 800m.
 W grupie gimnazjalnej I miejsce zajęła Lidia Such z Gimnazjum w Lubatówce, II miejsce zajęła Natalia Furtak (Gimnazjum w Miejscu Piastowym), a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Trygar z Gimnazjum w Iwoniczu.
 W grupie dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych I miejsce należało do Aleksandry Szewczyk z MZSP w Miejscu Piastowym, II miejsce zdobyła Zuzanna Konik z ZS w Iwoniczu, a III miejsce Joanna Ścibor (ZS w Iwoniczu).
 Chłopcy z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do przebiegnięcia mieli dystans 1200m. Tutaj klasyfikacja wyglądała następująco:

Szkoły gimnazjalne:

  1. Dominik Kijowski (Gimnazjum w Milczy)
  2. Jakub Wierdak (Gimnazjum w Lubatówce)
  3. Mateusz Szewczyk (Gimnazjum w Iwoniczu Zdroju)

Szkoły ponadgimnazjalne:

  1. Sławomir Kwiatkowski (ZS w Iwoniczu)
  2. Mateusz Wokurka (ZS w Iwoniczu)
  3. Grzegorz Mroczka (ZS w Iwoniczu)

 Oprócz tradycyjnych już rozgrywek sportowych w czasie VI Powiatowego Pikniku Sportowego miało również miejsce zakończenie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Laureatkami konkursu zostały:

  • Magdalena Niemiec – klasa II TŻ
  • Zuzanna Konik – klasa I LO, Agata Kusz – klasa I TŻ
  • Diana Węgrzyn – klasa I TŻ

Serdecznie gratulujemy.
 Tegoroczny Piknik Sportowy ubogacony został również o szereg atrakcji, z których skorzystać mogli wszyscy: zaproszeni goście i nasi uczniowie.
 Zaproszenie Dyrektora Szkoły przyjęli w tym roku instruktorzy WORD-u, którzy pojawili się na parkingu szkolnym z przygotowanym symulatorem zderzeń oraz symulatorem dachowania. Młodzież chętnie korzystała z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i radzenia sobie z emocjami w trakcie niebezpiecznych zdarzeń drogowych.
 W szkole przygotowane zostało stanowisko komputerowe wyposażone w kierownicę Logitech G29 i lewarek do ręcznej zmiany biegów. Uczniowie mogli przetestować swoje umiejętności jazdy w symulatorze Project Cars, prowadząc różne typy samochodów po różnych znanych torach i trasach.
 Kolejną znakomitą atrakcją był pokaz ratownictwa wysokościowego urządzony przez strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Opowiedzieli oni o specyfice pracy na dużych wysokościach, zademonstrowali swoje umiejętności oraz dostarczyli wielu niezapomnianych przeżyć tym, którzy odważyli się na wspólny wyjazd na górę i obejrzenie panoramy Iwonicza. Wizyta i pokaz odbył się dzięki inicjatywie pana st. kapitana Janusza Litwina.
 Dla wszystkich klas samorząd uczniowski przygotował mini turniej sprawnościowy, w którym przedstawiciele grup musieli się wykazać sprytem, szybkością, przygotowaniem fizycznym oraz ze względu na upalną pogodę, wytrwałością w warunkach atmosferycznych. Dostarczyło to wielu sympatycznych i momentami zabawnych przeżyć.
 W pięknych okolicznościach przyrody naszego ogrodu, zorganizowany został również plener malarski. Tematem prac była młodość Rotmistrza Witolda Pileckiego widziana oczami naszej młodzieży. Dziewczęta biorące udział w plenerze (Diana Węgrzyn – kl. I TŻ, Kinga Zygarowicz – kl. II TŻ, Patrycja Winiarska – kl. III TŻ, Ewelina Podsobińska – kl. II LO) nagrodzone zostały przez Dyrektora Szkoły drobnymi upominkami.
 Nad potrzebnymi siłami, nie tylko dla zawodników, ale i naszych uczniów, czuwali jak zwykle, panowie na stanowisku grillowym. Z pomocą uczennic klas TŻ grillowali kiełbaski, rozdawali wodę oraz lemoniadę.
 Piknik zaszczycił swoją obecnością Wicestarosta Krośnieński Pan Adolf Kasprzyk i Pani Jolanta Przybyła.
 Na zakończenie imprezy Dyrektor Szkoły Leszek Zajdel uhonorował zwycięzców pamiątkowymi medalami, a uczennice naszej szkoły umiliły czas oprawą muzyczną.  

Zdjęcia w galerii