Jesteś tutaj: Home
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,
Czytaj więcejmundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne
Czytaj więcejmechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
Czytaj więcejBezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.
Czytaj więcej Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rekrutacji do projektu „Podbój zagranicznego rynku pracy”, numer 2022-1-PL01-KA122-VET-000075791. Wkrótce rozpocznie się proces podpisywania umów z uczestnikami, a także szkolenia przygotowawcze. Wszystkim zakwalifikowanym gratulujemy!
Zagraniczne praktyki zawodowe będą się odbywać w terminie od 2 do 13 października 2023 roku (+ dni przeznaczone na podróż).
Projekt „Podbój zagranicznego rynku pracy”, numer 2022-1-PL01-KA122-VET-000075791 realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.
Zespół Szkół w Iwoniczu informuje, że rozpoczyna się rekrutacja do projektu „Podbój zagranicznego rynku pracy”, numer 2022-1-PL01-KA122-VET-000075791 realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.
Prosimy o zapoznanie się z załączonym Regulaminem Rekrutacji. Uczniów chętnych do udziału w projekcie prosimy o złożenie do Sekretariatu szkoły uzupełnionego i podpisanego (w przypadku osób niepełnoletnich również przez prawnych opiekunów) formularza rekrutacyjnego, które będzie można pobrać lub odebrać z Sekretariatu szkoły. Dokumenty można składać do godziny 15:00, 25 sierpnia 2023 roku. Tego samego dnia zostaną ogłoszone wyniki, od których każdemu z kandydatów będzie przysługiwała możliwość odwołania zgodnie z procedurą uwzględnioną w Regulaminie Rekrutacji. Nad całością procesu czuwa specjalnie powołana do tego celu Komisja Rekrutacyjna.
Od 25 lipca prowadzony będzie nabór uzupełniający do klas pierwszych. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na wszystkich kierunkach technikum, liceum i branżowej szkole - zgodnie z ofertą naszej szkoły. Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły - tel. 13 435 18 11.
Serdecznie zapraszamy.
SILNA BIAŁO - CZERWONA
Tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego, zaplanowane na dni 12 – 15 sierpnia odbędą się pod hasłem „SILNA BIAŁO – CZERWONA”. Minister Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak zaprasza na szereg imprez o charakterze ogólnopolskim oraz lokalnym.
Wizytówka szkoły
Warsztaty szkolne - nowoczesna pracownia diagnostyki pojazdów samochodowych
Film promocyjny szkoły
Technikum Informatyczne
Technikum Pojazdów Samochodowych
Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki
Technikum Architektury Krajobrazu
Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące - oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne
Branżowa Szkoła I stopnia, zawód: mechanik - operator maszyn i pojazdów rolniczych
Internat
Miło nam poinformować, że projekt „Podbój zagranicznego rynku pracy”, numer 2022-1-PL01-KA122-VET-000075791 został zatwierdzony do realizacji i otrzymał dofinansowanie z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+.
Szkolenie wymagało dużej samodyscypliny i samozaparcia. Nie brakowało obaw, lęków, czy nawet łez przed kolejnymi wyzwaniami, ale najważniejsze było pokonanie własnych słabości i satysfakcja z dobrze wykonanego zadania.
Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, a najaktywniejsi- Ania i Kuba z III LO - zostali wyróżnieni specjalną koszulką Alfy. Wspomnieć należy, że w trakcie obozu Kuba pobił rekordy wszystkich grup szkolonych przez Alfę we wspinaczce na linie.
Opiekę nad młodzieżą w czasie obozu sprawowały panie: Bożena Zajdel, Halina Szajna i Elżbieta Zajdel.
Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu w ramach projektu "Poznaj Polskę" zwiedzali Wrocław podczas trzydniowej wycieczki w dniach 24-26 maja b.r.
Uczestnicy mogli zobaczyć Panoramę Racławicka, Wrocławskie zoo, Hydropolis, Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski, Park Szczytnicki, Halę Stulecia, Pawilon Czterech Kopuł oraz starówkę.
Wycieczka okazała się wyjątkowo bogata w ciekawe informacje na temat historii miasta, jego mieszkańców i odwiedzających Wrocław gości.
Wyjazd był bardzo udany i czekamy na kolejne wycieczki. Zdjęcia w albumie
29 maja w Miejscu Piastowym odbyły się zawody Powiatowej Licealiady w piłce nożne dziewcząt. W zawodach udział wzięły 3 drużyny. Dziewczęta naszej szkoły zajęły drugie miejsce wygrywając z drużyną ZSGH z Iwonicza Zdroju oraz przegrały z drużyną MZSP Miejsce Piastowe. |
Na sportowo 30 maja 2023 roku uczciliśmy pamięć Rotmistrza Witolda Pileckiego patrona Naszej Szkoły. Odbył się X Powiatowy Bieg imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Turniej Trójek Piłkarskich. Impreza była współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Krośnie w ramach Planu Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2023 – 2024 „Życie mam tylko jedno". Rywalizację otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Iwona Pytel witając gości, życząc udanej rywalizacji w duchu fair play, ale przede wszystkim udanej zabawy. |
W rozegranym w dniu 30 maja 2023r. Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Turniej został zorganizowany na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu i uczestniczyło w nim 9 szkół, reprezentujących powiaty województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Bek – kl. I Technikum Pojazdów Samochodowych, Bartosz Dąbrowski – kl. II Technikum Pojazdów Samochodowych oraz Paweł Gonet – kl. III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki. |
Po bardzo zaciętej i emocjonującej rywalizacji nasza drużyna zajęła II miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został Paweł Gonet.
Uczniowie naszej szkoły od kilkunastu lat systematycznie plasują się na podium w finale wojewódzkim turnieju. W latach: 2012, 2013, 2014, 2016, i 2019 zostali mistrzami województwa, w 2015, 2018, 2022 i 2023 zajęli II miejsce , a w 2017r. ukończyli turniej na III miejscu.
Największy sukces nasza szkoła osiągnęła w 2019r., kiedy reprezentując województwo podkarpackie, w finale krajowym zdobyła MISTRZOSTWO POLSKI.
Sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym to zasługa ambitnych uczniów interesujących się motoryzacją i ich opiekuna Pana Leszka Zajdla przygotowującego młodzież do rywalizacji na najwyższym poziomie.
Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu po raz trzeci wzięli udział w Turnieju Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, organizowanego przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej, pod patronatem Pana Andrzeja Pileckiego (syna Rotmistrza) oraz Ministra Edukacji i Nauki zdobywając Złotą Odznakę Rotmistrza. W trzeciej edycji Turnieju Szkół Rotmistrza Witolda Pileckiego wzięło udział 15 szkół. Rywalizację o przechodnią statuetkę podjęło dziewięć szkół podstawowych oraz sześć szkół ponadpodstawowych. |
Kultywowanie tradycji i szacunku dla przeszłości, a więc i dla patrona szkoły, którego życie i dokonania powinny być inspiracją dla wszystkich uczniów było ideą organizacji Dnia Patrona. Jest to dzień, w którym cała nasza społeczność uczniowska prezentuje swoje osiągnięcia, bierze udział w wielu konkursach i zawodach w obecności zaproszonych gości i rodziców. Jednym z nich był konkurs strzelecki na naszej wirtualnej strzelnicy. Jednoosobowe reprezentacje każdej z klas dzielnie walczyły o punkty na tarczy strzelniczej. Zwyciężyła klasa I LO, drugie miejsce przypadło klasie II LO, a trzecie III BSIS. |
Trzeba przyznać, że rywalizacja na strzelnicy była bardzo wyrównana. Emocji nie brakowało. Niektórym zabrakło trochę opanowania, a może …. i szczęścia.
Była to nie tylko cudowna zabawa, ale i piękna lekcja historii, za co dziękujemy WSZYSTKIM naszym uczniom i pedagogom.
Impreza była współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Krośnie w ramach Planu Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2023 – 2024 „Życie mam tylko jedno".
28 kwietnia 2023 r. kolejni absolwenci opuścili mury naszej szkoły. Szybko minęły 4 lata nauki… Po raz ostatni żegnaliśmy uczniów 4 - letniego technikum po gimnazjum i po raz pierwszy absolwentów 4 - letniego liceum ogólnokształcącego po szkole podstawowej. Były wspomnienia, podziękowania, gratulacje i chwile wzruszenia. Dumy ze swoich uczniów nie ukrywała Pani Dyrektor Iwona Pytel wręczając uczniom świadectwa ukończenia szkoły i nagrody oraz listy gratulacyjne zaproszonym na uroczystość rodzicom. Drodzy absolwenci, idźcie w świat pełni siły i odwagi, realizujcie swoje marzenia. Życzymy Wam przede wszystkim dobrego i pięknego życia. Zdjęcia w albumie. |
W dniach 18 i 24 maja w naszej szkole zorganizowany został Turniej Motoryzacyjny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Iwoniczu. Do udziału w turnieju zgłosiło się 11 uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy rywalizowali w następujących konkurencjach: rozwiązywanie testu z przepisów ruchu drogowego, rozwiązywanie testu ze skrzyżowań, jazda sprawnościowa motorowerem – tor przeszkód. Zwycięzcą turnieju został Kamil Peszko – uczeń kl. IV Technikum Pojazdów Samochodowych, II miejsce zajął Bartosz Dąbrowski – uczeń kl. II Technikum Pojazdów Samochodowych a III miejsce przypadło Adamowi Mikoszowi z kl. III Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. |
W dniu 14.04.2023r. w obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się Finał Okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w którym uczestniczyli uczniowie ze szkół województw: lubelskiego i podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III technikum weterynaryjnego: Aleksandra Boczar i Julia Jus w bloku produkcja zwierzęca oraz uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki : Robert Leń z kl. IV i Jakub Nykiel z kl. III w bloku mechanizacja rolnictwa. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 60 pytań jednokrotnego wyboru oraz wykonywali 3 zadania praktyczne. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując w bloku produkcji zwierzęcej IV i VIII miejsce a w bloku mechanizacji rolnictwa VI i VII. Gratulujemy |
Miło nam poinformować, że korzystamy już z nowej 6-cio stanowiskowej siłowni wchodzącej w skład wewnętrznych obiektów sportowych Zespołu Szkół w Iwoniczu. Siłownia mieszcząca się przy sali gier oraz sali gimnastycznej pozwala na wzmacnianie i kształtowanie mięśni grzbietu, klatki piersiowej, ramion oraz nóg.
Jednocześnie, może z niej korzystać grupa 8 osób, gdyż w wyposażeniu jest jeszcze rowerek stacjonarny i ławeczka do ćwiczeń ze sztangą. Docelowo będzie jeszcze zamontowany worek treningowy i bieżnia. Warto dodać, że pomieszczenie , w którym znajduje się atlas zostało wcześnie wyremontowane. Odnowiono ściany, położono strukturę tynkarską, położono nową podłogę , wykonano nową instalację elektryczną.
Z siłowni korzysta młodzież na lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach sportowych oraz młodzież internatu w wolnym czasie. Każdy uczeń Naszej Szkoły, który nie ma przeciwskazań do ćwiczeń może z niej korzystać, ale tylko pod kontrolą nauczyciela.
Uczniowie klas mundurowych w naszym liceum w ramach współpracy z WOT mieli okazję uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z: strzelectwa, podstaw samoobrony, musztry, logistyki i ceremoniału wojskowego. Podczas zajęć na wirtualnej strzelnicy poznali technikę manualnej obsługi broni, korzystania z celowników mechanicznych jak i prowadzenia celnego ognia z różnych postaw i odległości obiektów ruchomych. Po odbytym szkoleniu dyrektor szkoły Pani Iwona Pytel wraz z młodzieżą podziękowali przedstawicielom WOT za profesjonalne szkolenie. Dziękujemy i zapraszamy już niebawem. |
Troska o środowisko naturalne staje się coraz bardziej naglącą potrzeba naszych czasów. Ojciec Święty Franciszek dostrzegając zmiany, które dzieją się na naszych oczach kilka lat temu wydał encyklikę zatytułowaną Laudato Si, która pochyla się na tematyką troski o nasz wspólny dom – ziemię. Nawiązując do zachęty papieskiej w dobie dyskusji dotyczącej zmian klimatu nasza szkoła chce dołożyć małą cegiełkę, a właściwie drzewko w walce o lepszy, piękniejszy świat. W minionym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu pod opieką ks. Pawła Franusa zasadzili kilkanaście drzew owocowych, wśród których znalazły się czereśnie, wiśnie, śliwy, jabłonie oraz grusze. |
Ponadto zostało zasadzonych kilka krzewów czarnej i czerwonej porzeczki. Tym samym w naszej szkole, która ma wpisaną w swoją działalność misję rolniczą założono pierwszy mały sad.
Ufamy, że dzięki odpowiedniej trosce i pielęgnacji drzew przez uczniów i nauczycieli rychło doczekamy się pierwszych owoców, których smakiem będziemy mogli się cieszyć.
Projekt „Trenuj jak żołnierz” to ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego projektu „Trenuj z wojskiem”. Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem projektu jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego. „Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w uelastycznionej – dwuetapowej formule. Pierwszy z nich to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji – w trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry. |
Niedziela Palmowa, zwana również Niedzielą Męki Pańskiej, a w polskiej tradycji ludowej Kwietną lub Wierzbną Niedzielą została ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, kiedy to mieszkańcy miasta witali Go, machając gałązkami palmowymi. Z tej okazji każdego roku w Niedzielę Palmową Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu Zdroju organizuje kiermasz ozdób świątecznych oraz tradycyjnych potraw i wypieków wielkanocnych. W tym roku za przygotowanie stoiska na XVI Kiermaszu Wielkanocnym odpowiedzialna była klasa IV MSŻ z wychowawczynią Katarzyną Gładysz. Na wielkanocnym stole znalazły się: mazurki, babki, babeczki, wielkanocne kruche ciasteczka i inne przepyszne ciasta, a także jajka z rzeżuchą oraz wielkanocny żurek z domowym chlebem o niezastąpionym smaku. Nie zabrakło również palmy wielkanocnej, która jest symbolem męki i zmartwychwstania oraz nieśmiertelności duszy i zwycięstwa, a także wielu ozdób świątecznych, jak np.: kurczaczki i zajączki. |
Kolejna szkoła która korzysta z naszej wirtualnej strzelnicy. Tym razem są to uczniowie szkoly podstawowej w Malinówce którzy przyjechali do nas razem z nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa. |
Czas Wielkiego Postu dla wielu z nas jest czasem odnowy duchowej, nawiązywania na nowo relacji z Panem Bogiem. Wśród codziennych wydarzeń potrzebujemy czasu, w którym możemy się zatrzymać, poddać się chwili refleksji nad własnym życiem, a także zweryfikować swoją bliskość z Bogiem. Takim czasem dla uczniów Zespołu Szkół im. Witolda Pileckiegow Iwoniczubyły rekolekcje szkolne, które odbyły się w dniach 22 - 23 marca 2023 roku. Poprowadził je ks. Bożydar Stank – wikariusz parafii w sanockiej Posadzie, zaś swoją obecnością wspierali go katecheci: ks. Michał Bester, ks. Paweł Franus oraz Grono Pedagogiczne. Tematem przewodnim rekolekcji była: Mądrość życiowa. Uczniowie podczas konferencji zgłębiali tajemnicę szczęścia poprzez podejmowanie mądrych decyzji w oparciu o wiarę. |
Już po raz kolejny gościliśmy nasze przyszłe koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych z powiatu krośnieńskiego i sanockiego na zawodach strzeleckich w czasie „Dnia zawodowca” Wysoka frekwencja, aura i pogoda ducha dopisała, a uczestnicy wykazali zadowolenie i wyjątkowe zainteresowanie ofertą edukacyjną naszej szkoły. Integracja, nuta rywalizacji, sport oraz edukacja – to wszystko jest misją naszej szkoły – wyjątkowy program integracyjny, stworzony specjalnie dla wymagających i szukających mocnych wrażeń oraz wyzwań młodych ludzi. Były "fajne" nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczyła dyrektor ZS w Iwoniczu Iwona Pytel. |
W dniu 23.03.2023 r. uczennice klasy III Technikum Weterynaryjnego zwiedziały Małopolskie Centrum Biotechniki (MCB) w Krasnym k. Rzeszowa. W trakcie wizyty uczennice zapoznały się z hodowlą buhajów zarodowych oraz pozyskiwaniem i badaniem nasienia. Następnie zobaczyły sposoby przechowywania nasienia w temperaturze ciekłego azotu tj. -196 stopni Celsjusza. Na koniec spotkania brały udział w wykładzie na temat działalności MCB. Opiekunem grupy był Pan Zbigniew Suchodolski. |
16 marca 2023 r. zawitali do naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu krośnieńskiego. Pod opieką przewodników, w tej roli wystąpili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, podzieleni na klasy młodsi koledzy i koleżanki poznawali specyfikę nauki w liceum i technikum oraz klasach branżowych, przy tym świetnie się bawili i integrowali na przygotowanych specjalnie dla nich stanowiskach tematycznych: informatycznych, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych oraz weterynarii. Mogli dowiedzieć się, w jakim zawodzie najlepiej będą się realizować w przyszłości, a przy tym sprawdzić się również na strzelnicy wirtualnej czy znajomości przepisów ruchu drogowego. |
Uczniowie, nauczyciele – wszyscy w tym dniu świetnie się bawili. Był to czas kreatywności oraz innowacyjności, który pozwolił wyjść poza ramy podstaw programowych i zabrać odwiedzających w pełen przygód i inspiracji świat nauki. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie, a nawet odkryć nowe możliwości samorealizacji.
W tym dniu wszyscy byliśmy jedną rodziną, ponieważ nasza szkoła oprócz kształcenia na najwyższym poziomie, stawia na przyjazną atmosferę i solidarność.
Zespół Szkół w Iwoniczu czeka na Ciebie…, a my nie wątpimy, że to właśnie do nas, zechcecie dołączyć. P.J
Uczennice kl. III LO, Anna Birbicz i Wiktoria Oleniacz brały udział w konkursie „Młoda sfera biznesu” organizowanym przez PANS w Krośnie na najlepszy projekt biznesu własnej działalności gospodarczej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. 17.03 2023 r. podczas Targów Pracy odbył się II etap konkursu na najlepszy biznesplan. Spośród 21 prac jury zakwalifikowało do II etapu 5 prac, wśród których znalazł się również projekt Wiktorii Oleniacz. Przy ocenie szczególnie istotne były kryteria takie jak: innowacyjność pomysłu, realność założeń i wiarygodność danych. Dobry biznesplan i prezentacja Wiktorii uplasowały ją na 3 miejscu. Laureaci konkursu, a wśród nich Wiktoria otrzymali cenne nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Opiekunem merytorycznym tego przedsięwzięcia w szkole była Pani Krystyna Kubit. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i pozostałym uczestnikom, a w szczególności Wiktorii i Ani, które wykazały się dużą wiedzą, kreatywnością i odwagą. |
W ramach doskonalenia zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w Zespole Szkól w Iwoniczu został zorganizowany cykl spotkań i wykładów ze specjalistami Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale dla uczniów technikum weterynarii. Realizowane były następujące tematy:
|
W ramach promocji strzelnicy i oferty edukacyjnej na przyszły rok szkolny zaprosiliśmy do naszej szkoły przyszłych absolwentów szkół podstawowych z powiatu krośnieńskiego. Po szkoleniu z zasad bezpieczeństwa każdy z gości miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu do tarczy i w strzelaniu taktycznym. Na koniec odbyły się zawody strzeleckie, w których zwyciężyła SP z Królika Polskiego. Z minimalną stratą na drugiej lokacie, z jednakową ilością punktów, uplasowały się szkoły z Iwonicza-Zdroju i Lubatówki. Dla najlepszych nagrody wręczyła dyrektor szkoły Pani Iwona Pytel. Opiekę na strzelnicy sprawowali nauczyciele: Paweł Kowalski i Piotr Jakubowicz. |
Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy do naszej szkoły, by rozwijać umiejętności strzeleckie . Do zobaczenia. P.J
W dniu 23.02.2023 r. uczniowie klasy III Technikum Weterynaryjnego, pojechali do gospodarstwa rolnego p. D. Jusa w Chmielu gm. Lutowiska. Celem wyjazdu było zapoznanie się uczniów z hodowlą bydła i owiec w gospodarstwie. Dodatkowo uczniowie zobaczyli dokumentację hodowlaną oraz Książkę Leczenia Zwierząt Gospodarskich. Opiekunem grupy był nauczyciel Zbigniew Suchodolski. |
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Tegoroczne obchody Święta w naszej szkole zaszczycili swoją obecnością: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Piotr Babinetz, Wicestarosta Krośnieński Pan Andrzej Guzik oraz Dyrektor Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu - Zdroju Pan Jan Barsznica wraz z nauczycielami i młodzieżą, a uświetnił wyjątkowym koncertem polski pieśniarz Pan Paweł Piekarczyk. |
W dniu 6.03.2023 w Leżajsku odbyły się zawody Barażowe Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły występowała w następujacym składzie: Hajduk Monika (IV TŻ) , Kilarecka Andżelika (IV TŻ), Oleniacz Wiktoria (III LO), Loch Patrycja (II LO), Olejko Marlena (II LO), Klimkiewicz Wiktoria (I LO), Szczepek Roksana (I LO), Kwas Joanna (IV MS) Opiekun drużyny – Robert Gorzynik. W zawodach udział wzięły trzy drużyny. Grano systemem „każdy z każdym” Ponieśliśmy dwie porażki, ale w ogólnym rozrachunku dziewczęta naszej szkoły zajęły 6 miejsce w województwie co jest ogromnym sukcesem. |
|
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kursów na stronie:
24.02.2023 r. na lekcji 3 odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim – etap indywidualny. Jego celem jest przybliżenie uczniom niezwykłej postaci Patrona naszej Szkoły. Na tym etapie zadanie będzie polegało na rozwiązaniu testu.
Wszystkich uczniów z klas II - IV, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę o życiu, działalności i rodzinie Witolda Pileckiego, prosimy o zgłoszenie udziału w konkursie do dnia 22.02.2023 r., do p. K. Buczek (kontakt osobisty lub przez dziennik elektroniczny ).
Dla uczniów klas pierwszych udział w konkursie jest OBOWIĄZKOWY!
Etap drużynowy konkursu – dla klas pierwszych, odbędzie się 02.03.2023 r.
Bibliografia:
Sukcesem drużyny siatkarskiej Naszej Szkoły zakończyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców. W zawodach, które odbyły się 8 lutego w Jedliczu uczestniczyły wszystkie szkoły ponadpodstawowe powiatu krośnieńskiego. Najpierw rywalizowano w dwóch grupach po trzy zespoły systemem każdy z każdym, a następnie odbyły się spotkania o pierwsze i trzecie miejsce. W swoich meczach grupowych siatkarze Naszej Szkoły pokonali LO Rymanów 2:1 oraz LO Jedlicze 2:0 zapewniając sobie udział w finale. W nim przyszło się zmierzyć ze zwycięzcą drugiej grupy MZSP Miejsce Piastowe. |
W dniu 6 lutego uczniowie 2 klasy technikum informatycznego mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na naszej wirtualnej strzelnicy. Zajęcia praktyczne ze strzelania poprzedziło szkolenie teoretyczne. Młodzież dowiedziała się jak posługiwać się bronią, aby trafić do celu i jednocześnie zachować wszystkie procedury bezpieczeństwa. Nasi uczniowie wykazali się dużym zdyscyplinowaniem, a uzyskane wyniki napawają optymizmem i dają szansę na wyłonienie spośród nich przyszłych strzelców. |
Oficjalne otwarcie strzelnicy odbyło się w czwartek 26 stycznia. W otwarciu - zakończonym turniejem strzeleckim o Puchar Starosty Krośnieńskiego, uczestniczyli m.in. starosta Jan Pelczar, wicestarosta Andrzej Guzik, burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj, dyrektor Zespołu Szkół Iwona Pytel, dyrektorzy szkół podstawowych z gminy Iwonicz Zdrój oraz gminy Miejsce Piastowe. Wspólnie przecięli symboliczną wstęgę, otwierając tym samym strzelnicę. Zakupiony sprzęt to laserowy system z oprogramowaniem specjalistycznym, zawierający broń (4 karabinki szturmowe HK416 oraz broń krótka typu Glock) treningową działającą w systemie blow-back, zasilaną green-gaz. |
Dnia 25 stycznia 2023 r. Powiat Krośnieński podpisał z Lecturus Sp z o. o. spin-off Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacją Miasto porozumienie o współpracy w obszarze działań edukacyjnych polegających na ułatwieniu młodzieży dostępu do materiałów edukacyjnych przygotowujących do egzaminu maturalnego. |
Zadanie zrealizowano w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Konkursu Ofert „Strzelnica w powiecie 2022”. W budynku Zespołu Szkół w Iwoniczu, w jednej z sal wykonane zostały m. in.: roboty ogólnobudowlane, instalacja elektryczna. W ramach realizowanego zadania zakupiono i zamontowano wyposażenie wirtualnej strzelnicy. Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła ponad 213 tys. zł, przy czym Powiat otrzymał dofinansowanie ze Skarbu Państwa – z Ministerstwa Obrony Narodowej, w wysokości 158 tys. zł. Strzelnica posiada możliwość prowadzenia strzelań w postaci statycznych i dynamicznych treningów dla ćwiczących o różnym stopniu zaawansowania - od ćwiczeń w obserwacji, przez strzelanie na celność i skupienie, do wykonania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania. Wyposażona jest w bezprzewodowe, laserowe symulatory (repliki) broni, czterech karabinków i czterech pistoletów z funkcją wyzwalania strzału (posiadające po dwa magazynki), imitację odgłosu i zjawiska odrzutu, rozpoznawalność strzałów w ogniu pojedynczym i seryjnym. |
10 stycznia 2023 r. w sali widowiskowej kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju odbyły się przesłuchania XXV Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Tradycji Bożonarodzeniowych. Wzięło w nim udział 38 uczestników w czterech kategoriach wiekowych, prezentujących swoje umiejętności wokalne i aktorskie. W konkursowych zmaganiach naszą szkołę reprezentowały: Emilia Dębiec (kl. I TMR/TPS), Sylwia Sadkowska (kl. II LO) oraz Alicja Mercik (kl. II LO), która zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zespół Szkół w Iwoniczu był organizatorem powiatowej Licealiady w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody, które odbyły się 16 grudnia 2022 r. wyłoniły najlepsze szkoły powiatu krośnieńskiego do dalszego etapu rywalizacji – zawodów rejonowych. Dla naszych zawodników rywalizacja zakończyła się pełnym sukcesem gdyż obie drużyny (dziewczęta i chłopcy) zakwalifikowały się do etapu rejonowego. |
W dniu 1.12.2022 w Rogach odbyły się zawody Powiatowej Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły występowała w następujacym składzie: Hajduk Monika (IV TŻ), Kilarecka Andżelika (IV TŻ), Oleniacz Wiktoria (III LO), Loch Patrycja (II LO), Olejko Marlena (II LO), Klimkiewicz Wiktoria (I LO), Szczepek Roksana (I LO), Kwas Joanna (IV MS) Opiekun drużyny – Robert Gorzynik. W zawodach udział wzięły trzy drużyny. Grano systemem „każdy z każdym”. |
13.12.2022 r. w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych 315 najlepszych uczniów z województwa podkarpackiego byli także uczniowie naszego Zespołu Szkół. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów:
Zostali oni wyróżnieni stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce – uzyskali najwyższą średnią ocen w swoich typach szkół oraz otrzymali w roku szkolnym 2021/2022 promocję z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! |
2 grudnia uczennice naszej szkoły: Anna Birbicz i Wiktoria Oleniacz z kl. 3 LO oraz p. Elżbieta Zajdel i p. Ksenia Buczek wzięły udział w organizowanym przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej spotkaniu dla szkół, którym patronuje rotmistrz Witold Pilecki. Celem spotkania była wymiana doświadczeń w popularyzacji wspólnego patrona oraz nawiązanie współpracy z Muzeum. Dodatkową atrakcją stała się możliwość zwiedzenia ekspozycji poświęconej Marii i Witoldowi Pileckim. |
Społeczność naszej szkoły przygotowała Szlachetną Paczkę 2022. Kiedy na stronie stowarzyszenia Wiosna w Krakowie, ukazała się lista potrzebujących pomocy, wybraliśmy Panią Marię z okolic Krosna. Rozpoczęliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy, które zostały zapakowane do 7 pudeł. Przygotowane prezenty zawieźliśmy do magazynu w Głowience, skąd w piątkowe popołudnie, 9 grudnia, trafiły do potrzebującej osoby. Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem POD-1193-82616), chciał przekazać kilka słów od siebie.
W dniu 28.11.2022 r. odbyło się spotkanie Kl. I i III Technikum weterynaryjnego, z pracownikami Polskiej Federacji Hodowców Bydła Mlecznego i Producentów Mleka. Tematem spotkania była profilaktyka chorób wymienia - mastitis. |
Dnia 22.11.2022 w Naszej szkole odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, edycji 2022/2023 realizowanej pod hasłem "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Dzięki Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” uczniowie dowiadują się czym jest system ubezpieczeń społecznych, jakie niesie korzyści i obowiązki. Wiedza ta pozwala podjąć słuszne decyzje dotyczące przyszłej ścieżki zawodowej. |
W październikowe popołudnie grupa uczniów pod opieką p. A Gościńskiej i p. K. Buczek wzięła udział w spotkaniu muzealnym poświęconym działaniom wojennym z czasów I wojny światowej. Zgromadzeni w dukielskim muzeum pasjonaci historii mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Andrzeja Olejko pt. „Cud nad Sanem? Dlaczego nie odblokowano Twierdzy Przemyśl” oraz dowiedzieć się jak wyglądały prace archeologiczne na górze Manyłowa (Łysy Wierch) w okolicach Baligrodu. Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia wystawy „Karpackie okruchy Wielkiej Wojny” zawierającej min. militaria ze zbiorów Stowarzyszenia Eksploracyjno - Historycznego „Galicja”. |
Zakończenie Projektu „międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego"realizowanego ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.😄 3 listopada na jadalni Internatu odbyło się spotkanie podsumowująca realizację praktyk zagranicznych uczniów technikum ZS w Iwoniczu. Podczas spotkania zostały rozdane certyfikaty odbycia praktyk zagranicznych oraz pendrive-y promujące fundusze europejskie 🇪🇺 Pomimo problemów, które przysporzyła nam pandemia 😷 - udało się zrealizować dwa wyjazdy (do Grecji w 2021r. i do Włoch w 2022r.) na dwutygodniowe praktyki. 💪 Mamy nadzieję, że w kolejnych latach również będziemy mieli możliwość i przyjemność brać udział w tego typu projektach.😃
Klub Historyczny im. AK |
W dniu 27 października 2022 roku w Iwli odbyła się powiatowa Licealiada w szachach drużynowych. W turnieju wzięło udział cztery szkoły powiatu krośnieńskiego, rywalizujące o mistrzostwo powiatu, a także o awans do kolejnego etapu rywalizacji. Grano systemem każdy z każdym w tempie 10+5 minut na zawodnika. Świetnie spisali się Nasi reprezentanci, którzy rozpoczęli od remisu z LO Jedlicze, a następnie pokonali MZSP Miejsce Piastowe oraz LO Rymanów. Pozwoliło to pewnie zwyciężyć w całym turnieju i uzyskać prawo gry w zawodach rejonowych. |
18 października 2022r. po 2 latach przerwy spowodowanych pandemią, grupa uczniów szkoły pod opieką ks. Michała Bestera i p. Elżbiety Zajdel wyruszyła na III Rajd Papieski wiodący z Rymanowa Zdroju do Rudawki Rymanowskiej. Celem wyprawy była wędrówka po szlakach, którymi w przeszłości wędrował najpierw jako ksiądz, a następnie kardynał Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.
Wędrowcy wyruszyli czerwonym szlakiem beskidzkim z Rymanowa Zdroju, przez opuszczoną łemkowską Wołtuszową do Wisłoczka, a następnie dotarli pod słynną Ścianę Olzy w przełomowym odcinku Wisłoka w Rudawce Rymanowskiej. Co bardziej odważni wdrapali się na Ścianę Olzy i odnaleźli słynne ”drzewo okno” - miejsce medytacji ks. Karola Wojtyły.
Okolice Rudawki Rymanowskiej upodobał sobie Karol Wojtyła. Po raz pierwszy przybył w ten rejon w 1952 roku z młodzieżą, a po raz ostatni w 1978 roku. Warto wspomnieć, że 70 dni po wyjeździe z Rudawki zasiadł w Stolicy Apostolskiej jako Jan Paweł II! Jego pobyty zostały upamiętnione obeliskiem, który został postawiony obok wodospadu.
Pełni nowych wrażeń, radośni ze wspólnego wędrowania wędrowcy zakończyli wyprawę wspólnym ogniskiem na brzegu Wisłoka.
20 października 2022 r. tegoroczni maturzyści z klas IV LO, IV TŻ/TI i IV TMR/TPS pod opieką księdza Michała Bestera oraz p.Katarzyny Marosz-Majewskiej i p.Elżbiety Zajdel udali się do Częstochowy na Jasną Górę, by powierzyć swoje intencje przed przyszłorocznymi egzaminami maturalnymi. Po całonocnej podróży, w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu obrazu oraz w porannej mszy świętej, która została odprawiona w ich intencji. Następnie w skupieniu wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej odprawionej przez ks. Michała na Wałach Jasnogórskich oraz w przygotowanej dla nich konferencji. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić zabytki jasnogórskiego sanktuarium i poznać jego historię tak bardzo mocno związaną z historią Polski. Pobyt w Częstochowie był okazją do pogłębienia swojej wiary, wiedzy historycznej, a przede wszystkim czasem do zastanowienia się jak odnaleźć swoje miejsce w dorosłym życiu. |
Uczniowie naszej szkoy uczystniczyli w szkoleniu z zakresu programowania PLC. W kursie udział więzło sześciu uczniów z naszej szkoły oraz czterech ze szkoły słowackiej. Dodatkowo w kursie uczestniczyli dwaj nauczyciele Zespołu Szkół w Iwoniczu. |
W dniu 12.10.2022r. w Naszym Zespole Szkół odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji Starosta Krośnieński Jan Pelczar nagrodził nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej za rok szkolny 2021/2022 oraz wręczył stypendia wyróżniającym się uczniom. Wyróżnieni zostali nauczyciele oraz uczniowie również z Naszego Zespołu Szkół. Wśród Nauczycieli byli to: Pani Dyrektor Iwona Pytel, Pani Krystyna Kubit oraz Pan Marek Rygiel. Nagrody wręczali: starosta krośnieński Jan Pelczar oraz radna powiatu Maria Parylak. |
Święto Edukacji Narodowej potocznie zwane Dniem Nauczyciela jest radosnym dniem nie tylko dla pedagogów, pracowników szkoły, ale również dla uczniów beztrosko wyrażających podziękowanie swoim nauczycielom za trud włożony w ich edukację, wdzięczność wyrażoną zarówno gestem jak i ciepłym słowem. W uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela, która miała miejsce 17 października 2022 r. brała udział cała społeczność szkoły. W imieniu uczniów Samorząd Uczniowski złożył życzenia dyrekcji szkoły, wszystkim nauczycielom oraz wręczył kwiaty i symboliczne upominki - kartki z życzeniami i podziękowaniami za trud pracy pedagogicznej. W trakcie uroczystości rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy portret wychowawcy. Łącznie 12 klas narysowało swojego wychowawcę i należy podkreślić bardzo wysokim poziom wszystkich tych prac. Jury zadecydowało, że najlepszy portret został narysowany przez uczniów klasy III BS, których wychowawcą jest pani Dorota Haznar. |
W dniu 12 października w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu krośnieńskiego za rok szkolny 2021/2022. Wyróżniono najlepsze szkoły podstawowe rywalizujące w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a także najlepsze szkoły ponadpodstawowe rywalizujące w ramach Licealiady. Znakomicie w tym współzawodnictwie spisała się Nasz Szkoła, która w ramach Licealiady okazała się najlepsza w powiecie wyprzedzając MZSP Miejsce Piastowe oraz LO Jedlicze. Szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Iwona Pytel, nauczyciel WF Pan Paweł Kowalski oraz uczniowie, którzy najbardziej przyczynili się do uzyskanego wyniku: Konrad Wajs, Bartek Korzec, Kacper Władyka oraz Oliwia Dorożańska. |
Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostały zajęcia. |
W dniu 7 października 2022 roku na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Iwoniczu odbyły się zawody powiatowej Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Zawody zgromadziły 5 drużyn reprezentujących szkoły powiatu krośnieńskiego i były eliminacją do Finału wojewódzkiego. Świetnie spisali się chłopcy, którzy pewnie zwyciężyli. Już od drugiej zmiany uzyskali przewagę, którą systematycznie powiększali, a piąta i szósta zmiana to już tylko kontrola sytuacji na trasie. Gratulujemy chłopakom awansu do FW, który odbędzie się 19 października w Kolbuszowej i życzymy udanego startu. |
Święto to obchodzone jest corocznie od 1992 roku z inicjatywy Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem "Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem". Wydarzenie to ma zwrócić uwagę opinii publicznej na problematykę zaburzeń psychicznych oraz promować zdrowie psychiczne wśród nas wszystkich. Wydarzenia ostatnich lat mocno zmieniły naszą rzeczywistość. Pandemia Covid-19, spowodowana nią wielomiesięczna izolacja, nauczanie zdalne, wojna na Ukrainie, niestabilna sytuacja geopolityczna, to tylko niektóre czynniki, które odcisnęły ogromne piętno na naszej psychice i codziennym funkcjonowaniu. Według Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie ponad300 mln osób cierpi na depresję i to właśnie ta jednostka chorobowa jest najczęściej diagnozowana. Aby przybliżyć Państwu specyfikę tego zaburzenia, przedstawić informacje na temat przyczyn, objawów, a przede wszystkim podnieść Państwa praktyczne umiejętności wspierania chorujących na depresję w naszym najbliższym otoczeniu, oddajemy w Państwa ręce znakomity poradnik dedykowany w sposób szczególny rodzicom i nauczycielom „Depresja to choroba, a nie gorszy dzień” Życzymy miłej lektury. Dbajmy o siebie nawzajem.
Link: www.dobrzezejestes.org/wp-content/uploads/2022/10/Depresja-to-choroba-a-nie-gorszy-dzien-stronami-1.pdf oraz plakaty
Zespół Szkół w Iwoniczu włączył się w akcję Lidla: ,,Szkoły Pełne Talentów”.
Wspierając akcję możemy pozyskać sprzęt sportowy i elektroniczny dla naszej szkoły.
Jak to zrobić? To banalnie proste!!!
Akcja wydawania Talenciaków trwa w Lidlu do wyczerpania zapasów, lecz nie dłużej niż do 13 listopada 2022 roku.
Zachęcamy wszystkich do wspierania naszej szkoły! Liczymy na talenciaki!
Razem możemy więcej!!!
Uczniowie klas trzecich (LO, TMR/TPS, ZWI) naszej szkoły biorą udział w projekcie „Lekcje z ZUS”. Jest to projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Projekt objął honorowym patronatem Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej. |
Dzień chłopaka w internacie był okazją do wspólnych zabaw, quizów, rozgrywek, życzeń, miłych słów, słodkich niespodzianek i uśmiechów. To wszystko dla swoich kolegów przygotowały koleżanki z III LO Birbicz Anna, Materna Aleksandra i Oleniacz Wiktoria. Chłopcy wykazali się pomysłowością, dokonywali kuchennych rewolucji, udowodnili, że znają się na modzie i profesjonalnie potrafią wykonać makijaż. Zostały rozdane dyplom z tytułem „Super Chłopak” oraz medale wykonane z recyklingu. W organizacji spotkania dziewczyny mogły liczyć na wsparcie wychowawców p. Korbeckiej Anny, p. Uliasz Marty i p. Rygla Marka. Słodkie batoniki i malinowe chmurki dla chłopców przygotowała mama Wiktorii Oleniacz, której z całego serca dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy. |
17 września 1939 roku w Polsce rozpoczęła się okupacja sowiecka, która doprowadziła do ludobójstwa i masowych deportacji Polaków na wschód. Data ta to symboliczny początek trwałej utraty Kresów Wschodnich i pozbawienia Rzeczpospolitej niepodległości na kilkadziesiąt lat. Prezydent RP Ignacy Mościcki po agresji ZSRR na Polskę w orędziu do obywateli powiedział: „Na każdego z was spada dzisiaj obowiązek czuwania nad honorem Naszego Narodu w najcięższych warunkach”. Żyjąc dzisiaj w wolnym kraju utożsamiamy się z tymi słowami. Pamiętamy o 83 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę i jesteśmy wdzięczni naszym przodkom za przelaną krew. |
Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbywały się w naszej szkole 03.10.2022 r. i w tym dniu biblioteka szkolna stała się lokalem wyborczym. Uprawnionych do głosowania było 390 uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 264 uczniów którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 10 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych kart do głosowania, 20 było nieważnych (ze względu na zbyt dużą liczbę znaków X zaznaczonych na karcie wyborczej, brak znaku X lub dopisane inne treści niezgodne z kartą głosowania) i 264 kart do głosowania ważnych. Frekwencja w wyborach wyniosła 67,69%. Komisja wyborcza w składzie: Dorożańska Oliwia, Skrzęta Mateusz, Kułak Barabara, Jędrzejec Angelika, Julia Mazur oraz Pan Rygiel Marek czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała podliczenia głosów. |
W ramach realizacji projektu pt. Poprawa jakości kształcenia zawodowego na obszarze transgranicznym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014-2020 Oś priorytetowa 3. Rozwój edukacji transgranicznej i uczenia się przez całe życie odbyła się w naszej szkole druga edycja festiwalu. W realizacji działania brali udział uczniowie i nauczyciele ze szkoły z Iwonicza oraz z partnerskiej szkoły z Sabinova na Słowacji. Celem festiwalu jest transfer pomiędzy partnerami projektu dobrych praktyk zawodowych, zacieśnienie współpracy między szkołami z Polski i ze Słowacji oraz promocja regionalnych smaków i tradycji kulinarnych. |
Intensywnie rozwijająca się gospodarka w naszym regionie potrzebuje coraz lepiej wykwalifikowanych pracowników. Nie otrzyma ich, jeśli uczniowie szkół średnich nie będą należycie przygotowani do wykonywania przyszłego zawodu. Proces ten powinien opierać się na kształceniu teoretycznym, współgrającym z doświadczeniem zdobywanym podczas staży i praktyk w przedsiębiorstwach. W naszej szkole w ramach realizacji projektu Interreg w stażach uczestniczyło: |
14 września 2022 r. w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych pod hasłem ”Jak zmienić kota w tygrysa”. Uroczystość ta miała na celu integrację uczniów klas pierwszych z całą społecznością szkolną i ich wychowawcami. Towarzyszyła im również myśl trwałego zaadoptowania uczniów do szkolnego środowiska, zachęcenie młodzieży do systematycznego uczestniczenia w życiu szkoły i pielęgnowania jej tradycji. Integrowanie uczniów poprzez wspólną zabawę miało na celu rozwijanie więzi koleżeńskich, propagowanie właściwych form zachowania się oraz wywołanie u młodzieży poczucia, że szkoła jest dla niech przyjaznym środowiskiem do nauki i osobistego rozwoju.
1 września rozpoczął się rok szkolny 2022/2023. Wzorem lat ubiegłych uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców odprawiona w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu. Inaugurację w szkole rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Pani Dyrektor Iwona Pytel powitała wszystkich zebranych. Naszą uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Starosta Krośnieński Jan Pelczar. |
Wyprawka szkolna – program pomocy uczniom z orzeczeniami do kształcenia specjalnego w 2022 r. Szczegółowe założenia programu przedstawione są w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 26 czerwca 2020r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022.
Wniosek należy złożyć u pedagoga szkolnego lub w sekretariacie szkoły do dnia 9 września 2022 r.
Dokumenty do pobrania:
1 września 2022 r. zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców na mszę świętą w Kościele Parafialnym w Iwoniczu na godzinę 8.30
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w szkole o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej.
Kwaterowanie wychowanków do Internatu przy Zespole Szkół w Iwoniczu rozpocznie się 31 sierpnia (środa) 2022 r. od godziny 16.00 w budynku Internatu.
Wszelkich informacji dotyczących procedur i zasad funkcjonowania placówki będziemy udzielać na miejscu podczas indywidualnego kwaterowania wychowanków. Zapraszamy.
Kandydaci (absolwenci szkół podstawowych), którzy złożyli oryginały dokumentów zostali przyjęci do klas I na rok szkolny 2022/2023 w Zespole Szkół.
Posiadamy jeszcze pojedyncze miejsca na kierunkach:
Wszystkim przyjętym gratulujemy.
Kandydaci (absolwenci szkół podstawowych), którzy złożyli oryginały dokumentów zostali przyjęci do klas I na rok szkolny 2022/2023 w Zespole Szkół.
Na kierunkach:
Uczniowie, którzy złożyli kopie będą przyjęci po dostarczeniu oryginałów dokumentów.
Drodzy kandydaci do klas pierwszych. Zapraszamy do składania dokumentów. Komisja rekrutacyjna pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00, w soboty od 8.00 do 13.00.
W roku szkolnym 2021/2022 dzięki darowiźnie fundacji ORLEN w ramach pomocy dla Ukrainy w naszej szkole udało się doposażyć i w znacznej mierze podnieść komfort miejsc noclegowych w internacie. Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 25.000zł z @FundacjaORLEN zakupiono łóżka, kołdry oraz poduszki stwarzając i zapewniając dodatkowe bazy noclegowe z których mogli korzystać uczniowie z Ukrainy kontynuujący naukę w naszej szkole. Powyższa darowizna stworzyła także możliwości przyjęcia kolejnych chętnych uczniów z Ukrainy chcących kontynuować naukę w naszej szkole w kolejnym roku szkolnym. Serdecznie dziękujemy darczyńcy! |
W ramach realizacji projektu pt. Poprawa jakości kształcenia zawodowego na obszarze transgranicznym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014-2020 Oś priorytetowa 3. Rozwój edukacji transgranicznej i uczenia się przez całe życie odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja festiwalu. W realizacji działania brali udział uczniowie i nauczyciele ze szkoły z Iwonicza oraz z partnerskiej szkoły z Sabinova na Słowacji. Celem festiwalu jest transfer pomiędzy partnerami projektu dobrych praktyk zawodowych. Zacieśnienie współpracy między szkołami z Polski i ze Słowacji. |
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu Interreg Polska-Słowacja uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz grupa młodzieży ze Słowacji uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym. Na szlaku kuchni podkarpackiej zaznaczyliśmy dwa bardzo ważne punkty jakimi są: Skansen Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz restauracja Karpackie Jadło na sanockim rynku. W czasie lekcji prowadzonej w obiektach znajdujących się przy Galicyjskim Rynku uczniowie poznali czym zajmowali się mieszkańcy galicyjskich miasteczek, jakich narzędzi i sprzętów używali, jakie prace wykonywali, jakim rzemiosłem się trudnili. |
W dniach 30 maja - 3 czerwca 2022 r. uczniowie klas II LO i III LO uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Myczkowcach. Dla klasy trzeciej był to już drugi wyjazd w tym roku szkolnym. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich sprawności oraz nabycia nowych umiejętności przydatnych w służbach mundurowych. Natomiast uczniowie klasy drugiej stanęli przed nowymi wyzwaniami związanymi z pokonywaniem własnych lęków, słabości i ograniczeń. Każdy dzień szkoleniowy rozpoczynała zaprawa poranna. Zajęcia trwały do późnych godzin nocnych, z przerwami na posiłki. |
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu Interreg Polska – Słowacja uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz uczniowie ze szkoły partnerskiej z Sabinova uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym. Celem wycieczki było zwiedzanie zamku w Łańcucie w czasie którego uczniowie zostali podzieleni na grupy i zwiedzali najpiękniejszą w Polsce rezydencję arystokratyczną. Zostali zapoznani z tradycjami kulinarnymi kuchni dworskiej. Dowiedzieli się także, że w zamku istniał ,,bar” w którym serwowano renomowane w Europie rosolisy z Łańcuta - najlepsze i najdroższe alkohole podawane na ucztach możnych ówczesnego świata. |
Po trzyletniej przerwie 27 maja 2022 roku na obiektach Naszego Zespołu Szkół w Iwoniczu odbył się IX Powiatowy Piknik Sportowy składający się z turnieju Trójek Piłkarskich oraz Biegu imienia rotmistrza Witolda Pileckiego. Piknik otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Iwona Pytel witając gości, życząc udanej rywalizacji a przede wszystkim udanej zabawy. Po oficjalnym otwarciu rozpoczął się Turniej Trójek Piłkarskich dla uczniów szkół podstawowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. |
W ramach projektu Interreg uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz ze szkoły partnerskiej z Sabinova na Słowacji uczestniczyli w targach gastronomicznych. Targi gastronomiczne w których uczestniczyła młodzież z to impreza branżowa dedykowana sektorowi rolno-spożywczemu. Targi mają charakter stricte biznesowy i są doskonałą platformą do dialogu pomiędzy producentami a dystrybutorami żywności. To także idealna okazja do nawiązywania relacji biznesowych w ramach rynku krajowego, jak również rozwijania i zwiększania eksportu produktów. Targi WARSAW FOOD EXPO to też przestrzeń do prezentacji nowości oraz rozmowy o trendach na rynku spożywczym. Nieodłączną częścią wydarzenia jest bogaty program konferencji, seminariów i warsztatów, które stanowią szansę na podjęcie dyskusji o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju. |
Dodatkowo uczniowie oprócz uczestnictwa w targach mieli możliwość zwiedzania Warszawy: Muzeum Narodowe - Plac Zamkowy - Kolumna Zygmunta III Wazy - Warszawska Syrenka - Barbakan - Złote Tarasy - Łazienki Królewskie