Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Obejmuje on problematykę dorastania, dokonywania świadomych wyborów, miłości, małżeństwa, rodziny i zdrowia prokreacyjnego.
„Wektory Życia” to program skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Realizowane są w formie 12 warsztatów psychoedukacyjnych, do których skonstruowano tematyczne scenariusze. Treści scenariuszy opracowane są wyłącznie na podstawie najnowszej wiedzy biologicznej, medycznej, socjologicznej i psychologicznej.
![]() |
Alicja Mercik (klasa III LO) zajęła I miejsce w XXVIII Gminnym Konkursie Piosenki organizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu – Zdroju. Konkurs odbył się 7 maja, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 19 maja w czasie cyklicznej imprezy - Imieniny Miasta.Towarzyszył jej Koncert Laureatów, w trakcie którego Ala zdobyła także Nagrodę Publiczności. Gratulacje! |
![]() |
11 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym w Komborni przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie oraz Gminę Korczyna - Piknik u ProfesoraPigonia. Spotkanie rozpoczął kanclerz PANS Franciszek Tereszkiewicz witając obecnych na pikniku gości, do których adresowane było wydarzenie - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Krosna i Powiatu Krośnieńskiego. Sylwetkę profesora Pigonia przedstawił prof. dr hab. Kazimierz Sikora - wykładowca językoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie - popularyzator kultury języka i wiedzy o języku polskim, dialektolog. |
![]() |
W dniu 10 czerwca uczniowie 1 klasy technikum pojazdów samochodowych oraz mechanizacji rolnictwa i agrotniki mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce do Iwonicza-Zdroju. Główną atrakcją tego wydarzenia był zlot pojazdów zabytkowych. Właściciele „oldtimerów” w bardzo ciekawy sposób przekazywali nam wiele cennych informacji o zabytkowej motoryzacji. Cieszenie się pięknem klasycznych aut na tle zabytkowej architektury Iwonicza było świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu |
W dniach 3-4 czerwca 2024 r. we Wrocławiu na obiektach Stadionu Olimpijskiego rozegrany został XXVI Finał Krajowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Rewelacyjnie spisali się uczniowie naszej szkoły. Rywalizując z 14 innymi zespołami – zwycięzcami Finałów Wojewódzkich nasza drużyna zajęła I Miejsce zdobywając tytuł Mistrza Polski.
Drużyna reprezentowali uczniowie:
Do turnieju uczniów przygotowywał i opiekę sprawował Pan Leszek Zajdel.
W dniach 20-24 maja 24 osobowa grupa uczniów klas licealnych wzięła udział w obozie szkoleniowym w Myczkowcach. Podobnie jak w latach poprzednich szkolenie na obozie prowadziła grupa profesjonalnych instruktorów firmy „ALFA- obozy wojskowe”.
Program obozu był niezwykle ciekawy i obfitował w szereg wartościowych zajęć. Przez pięć dni uczniowie szkolili się m.in. z technik linowych z elementami alpinistycznymi, posługiwali się atrapami broni, wykorzystywali markery "Paintball", poznawali elementy samoobrony i działań w ramach zielonej i czarnej taktyki, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, czy poznawali zasady survivalu. Były także pełne mocnych wrażeń i emocji działania w warunkach nocnych.
![]() |
Spośród nadesłanych prac komisja postanowiła wyróżnić klasę 3 LO oraz ucznia klasy 2 MS Rafała Szepieniec (prace można obejrzeć na głównym holu szkoły). Gratulujemy i dziękujemy za udział. SU |
Tradycyjnie końcem maja szczególnie pamiętamy o naszym patronie rotmistrzu Witoldzie Pileckim. W tym roku Dzień Patrona przebiegał w formie rywalizacji indywidualnej i klasowej. Najpierw uczniowie walczyli o wysokie lokaty w Wielkim Teście o Patronie. Najlepsi w zmaganiach okazali się: Artur Kleszko z II M/S (I miejsce), Julia Kurcab z II LO (II miejsce) i Emilia Słota z II LO (III miejsce).
W rozegranym w dniu 28 maja 2024r. Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Bek Jakub – kl. II Technikum Pojazdów Samochodowych, Dąbrowski Bartosz – kl. III Technikum Pojazdów Samochodowych, Gonet Paweł – kl. IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki.
Turniej został zorganizowany na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Za zwycięstwo drużyna otrzymała okazały puchar a uczniowie atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Po bardzo zaciętej i emocjonującej rywalizacji nasz zespół zajął I miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został Dąbrowski Bartosz, Gonet Paweł zajął trzecie miejsce, a Bek Jakub uplasował się na piątej pozycji.
Uczniowie naszej szkoły od kilkunastu lat systematycznie plasują się na podium w finale wojewódzkim turnieju. W ostatnich 11 edycjach turnieju sześciokrotnie zostali mistrzami województwa, czterokrotnie wicemistrzami a raz uplasowali się na trzecim miejscu.
Największy sukces nasza szkoła osiągnęła w 2019r., kiedy reprezentując województwo podkarpackie, w finale krajowym zdobyła mistrzostwo polski.
Współtwórcą sukcesów uczniów w tych turniejach jest Pan Leszek Zajdel, który od wielu lat przygotowuje z powodzeniem młodzież do rywalizacji na wysokim poziomie.
Już za kilka dni nasi uczniowie, reprezentując województwo podkarpackie będą rywalizować w Mistrzostwach Polski , które w dniach 3-4 czerwca odbędą się we Wrocławiu.
Za nami coroczne obchody Dnia Patrona. Świetnie bawiliśy się biorąc udział w wielu konkursach: siła - zawody siłowe, precyzja - zawody strzeleckie - strzelnica wirtualna, pracowitość - prace porządkowe, gospodarność - gra dydaktyczna, twórczość - przygotowanie memu na temat "Zespół Szkół w krzywym zwierciadle", fachowość - obsługa broni tradycyjnej - strzelnica śrutowa, kultura osobista - dekalog kulturalnego ucznia.
Kulminacją wydarzenia był 11. Powiatowy Bieg imienia rtm. Witolda Pileckiego, który został połączony ze szkolnym dniem profilaktyki zdrowotnej. Wydarzenie miało na celu nie tylko upamiętnienie bohaterstwa rotmistrza Witolda Pileckiego, ale także promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród uczniów oraz społeczności lokalnej.
Nasza uroczystość zorganizowana została wraz z Powiatem Krośnieńskim w ramach programu Edukacja zdrowotna. Na zakończenie smaczna kiełbaska z grilla była idealnym dopełnieniem wydarzenia, tworząc przyjemną atmosferę i dając wszystkim możliwość relaksu oraz rozmowy na świeżym powietrzu.
Dziękujemy Staroście Panu Janowi Pelczarowi za pomoc w przygotowaniu obchodów.
Zapraszamy Was ósmoklasiści z podaniami do naszej szkoły również w najbliższy piątek - w godzinach 8.00-13.00.
![]() |
Uczniowie klasy I Technikum weterynaryjnego podczas zajęć praktycznych odwiedzili Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB w Odrzechowej. Jednostka zajmuje się chowem i hodowlą bydła simentalskiego w typie mięsno-mlecznym i mlecznym. Ponadto w gospodarstwie utrzymywane są kozy rasy karpackiej oraz konie huculskie. |
Z radością informujemy, że nasza szkoła brała udział w prestiżowym programie edukacyjno-obronnym i uzyskała certyfikat "Edukacja z wojskiem", potwierdzający nasze zaangażowanie w edukację na najwyższym poziomie.
Uczniowie oraz nauczyciele aktywnie uczestniczyli w szeregu zajęć i warsztatów, które rozwijały umiejętności obronne, współpracy zespołowej oraz radzenia sobie w różnych sytuacjach kryzysowych.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom oraz naszym żołnierzom z 3 Podkarpackiej Brygada Obrony Terytorialnej. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy udało nam się osiągnąć ten wspaniały rezultat.
Nasza szkoła zawsze dąży do zapewnienia uczniom wszechstronnej edukacji, przygotowania ich do wyzwań współczesnego świata, rozwijania pasji oraz przygotowuje do pełnienia zadań w formacjach mundurowych. Zdobyty certyfikat jest dowodem na to, że nasza społeczność szkolna jest gotowa na kolejne wyzwania i nieustannie dąży do doskonałości.
Z udziałem reprezentacji Naszej Szkoły w składzie Klaudiusz Gacek, Rafał Szepieniec, Tymoteusz Szot, Michał Florek w dniach 16-18 maja 2024 roku w Ostrowi Mazowieckiej odbył się finałowy Turniej Szkół imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. W turniej organizowanym przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich wzięły udział cztery najlepsze szkoły im. Rotmistrza Witolda Pileckiego wyłonione z dwóch wcześniejszych etapów eliminacji.
![]() |
Zakończenie klas maturalnych to zawsze wyjątkowy moment, pełen emocji i refleksji. Płacz i wzruszenie w oczach naszych i Pani dyrektor jest wyrazem tęsknoty za tym, co minęło, radości z Waszych osiągnięć oraz niepewności co do przyszłości. Wierzymy jednak, że każdy z Was ma ogromny potencjał, który będzie mógł rozwijać się w różnych obszarach życia. Dla nas było to wielkie wyróżnienie być częścią waszej szkolnej podróży! Dziękujemy za zaufanie i możliwość uczestniczenia w Waszym rozwoju. Życzymy Wam wszystkim absolwentom klas maturalnych sukcesów, zdania egzaminów, spełnienia marzeń oraz niezapomnianych przygód w przyszłości! |
![]() |
18 kwietnia w naszej szkole odbyły się zawody Powiatowej Licealiady chłopców w piłce nożnej. W zawodach wzięło udział 4 drużyny powiatu krośnieńskiego. Grano systemem „każdy z każdym.”
Chłopcy zaprezentowali bardzo dobrą grę i zasłużenie wygrali cały turniej pokonując zdecydowanie wszystkie drużyny. Gratulacje dla chłopaków. Wyniki drużyny naszej szkoły:
Drużyna naszej szkoły występowała w składzie: Wajs Konrad, Korzec Bartłomiej, Gajda Patryk, Filipowicz Karol, Leśniak Jakub, Konior Sylwester, Kurpiel Wiktor, Zubik Bartłomiej. |
Ala Mercik i Sylwia Sadkowska z 3LO wyśpiewały II i III miejsce na XI Powiatowym Konkurskie Polskiej Pieśni Religijnej. Gratulujemy i dziękujemy Wam.
![]() |
Uczniowie klasy II technikum weterynaryjnego odwiedzili Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne FIGA w Mszanie. Gospodarstwo zajmuje się chowem kóz i krów, a z pozyskanego mleka produkuje sery białe, sery podpuszczkowe (bundz i bryndza), sery dojrzewające, sery wołoskie i farmerskie, twarożki, domowe masło, surowe mleko, serwatkę. Dzięki uprzejmości pana Tomasza Maziejuka, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią gospodarstwa, obejrzeli pomieszczenia gospodarskie, a także odwiedzili przetwórnię, w której produkowane są m.in. sery. Nie zabrakło także karmienia i głaskania kóz i małych koźlątek. |
![]() |
Nasze spotkania z żołnierzami Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) są bardzo wartościowe dla uczniów naszego liceum. Pokaz umiejętności wojskowych, symulacje sytuacji kryzysowych czy dyskusje o wartościach i dyscyplinie dostarczają nam interesujących edukacyjnych doświadczeń. Wiedzy na temat służby wojskowej i roli wojska w społeczeństwie, ale także rozbudzają zainteresowanie karierą wojskową lub służbą społeczną. |
![]() |
W dniu 13.04.2924 na PANS w Krośnie uczniowie Rafał Matuszewski i Rafał Nowak godnie reprezentowali naszą szkołę w etapie okręgowym XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Rafał Nowak zakwalifikował się po etapie pisemnym do etapu ustnego. Obydwu uczniiom gratulujemy. Brawa także dla p. Haliny Szajny - opiekuna merytorycznego. |