Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
![]() |
31 października 2024 r. 226 uczniów szkół ponadpodstawowych z Podkarpacia zostało nagrodzonych przyznaniem stypendium Premiera za wysokie wyniki w nauce za miniony rok szkolny. Uroczystość odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.Dyplomy stypendialne wręczyła uczniom wojewoda podkarpacka pani Teresa Kubas-Hul oraz pani Dorota Nowak-Maluchnik – Podkarpacki Kurator Oświaty. Wśród wyróżnionych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Emilia Legęza z klasy III LO i Bartosz Dąbrowski z klasy IV M/S. Naszym stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. |
![]() |
17 października 2024 roku, grupa młodzieży maturalnej z Zespołu Szkół im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Iwoniczu wraz z opiekunami pielgrzymowała do Częstochowy oraz do Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau. O godz. 6 w kaplicy cudownego obrazu na Jasnej Górze maturzyści uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej o pomyślne wyniki przyszłorocznych egzaminów maturalnych. W godzinach południowych, tego samego dnia, młodzież udała się do Muzeum Pamięci w Oświęcimiu i Brzezince, gdzie pod opieką przewodników/edukatorów zwiedziła obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, miejsce okrutnej śmierci ponad miliona osób podczas II wojny światowej oraz miejsce pobytu i bohaterskiej postawy patrona naszej szkoły rotmistrza Witolda Pileckiego. Ks.BK |
W pielgrzymce uczestniczyli maturzyści z klas: 4 LO, 5 ZWI oraz 5 MS, zaś opiekę podczas wyjazdu sprawowali: Pani Anna Kolarczyk, Pani Grażyna Matyka oraz ks. Bogusław Krok.
Scenariusz: Uzbrojeni terroryści uprowadzili nastolatkę w internacie ZS w Iwoniczu. Negocjacje niestety kończą się fiaskiem. Do akcji wkraczają kontrterrorysci z Iwonicza i Kołaczyc. Snajperom udaje się zneutralizować 2 terrorystów. Pozostali zostali wyeliminowani w wyniku szturmu. Zakładniczka cała i zdrowa została uwolniona. Brawo Alfa! Brawo Nasi uczniowie!
Składka w roku szkolnym 2024/25 wynosi:
– 60 zł na pierwsze dziecko
– 30 zł na drugie dziecko
– trzecie i kolejne dziecko – zwolnione z opłat
Wpłat można dokonywać bezpośrednio u wychowawcy klasy, skarbnika klasy lub na nr konta bankowego: 25 8636 0005 3001 0020 4958 0002 Bank Spółdzielczy w Rymanowie (odbiorca: Rada Rodziców przy ZS Iwonicz, tytuł wpłaty: imię i nazwisko ucznia, klasa) Za wszystkie wpłaty z góry bardzo serdecznie dziękujemy. Rada Rodziców
Święto Edukacji było doskonałą okazją, by wyróżnić najlepszych uczniów naszej szkoły, którzy wykazują się wysokimi wynikami w nauce, na olimpiadach, konkursach lub osiągnięciami sportowymi. Stypendia mają motywować młodych ludzi do rozwijania swoich pasji i uzdolnień.
Stypendia z rąk Starosty Krośnieńskiego otrzymało 15 uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu – Jakub Bek, Aleksandra Boczar, Bartosz Dąbrowski, Michał Florek, Krystian Frankiewicz, Klaudiusz Gacek, Paweł Gonet, Patryk Jurasz, Arkadiusz Kubal, Julia Kwas, Jakub Leśniak, Sara Markuszka, Adrian Rzepski, Rafał Szepieniec i Tymoteusz Szot.
Przez pięć dni od 5.10. do 9.10 2024r. uczniowie klas licealnych brali udział w szkoleniu, które prowadzili instruktorzy ALFA - Obozy Wojskowe. Szkolenie po raz pierwszy zostało zorganizowane na terenie naszej szkoły z wykorzystaniem niezamieszkałej części internatu.
Uczniowie przeszli szkolenie z zakresu:
![]() |
Bitwa dukielska była jednym z najkrwawszych starć zbrojnych na terenie Polski. Po stronie sowieckiej żołnierzy zabitych, rannych i zaginionych zostało ok. 125 tys., poległych Czechów i Słowaków było ok. 6 tys. a Niemców i Węgrów ok. 70 tys. Dziś walki z 1944 roku upamiętniają pomniki i cmentarze po obu stronach granicy polsko – słowackiej. Dbając o pamięć poległych w rocznicę bitwy o Przełęcz Dukielską, na Cmentarzu Wojennym w Dukli 4 października 2024 roku odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 80 lat. Odegrane zostały hymny państwowe, w tym Polski, miały miejsce okolicznościowe wystąpienia, apel poległych, salwa honorowa i złożenie wieńców ku czci poległych żołnierzy. Kwiaty złożyła również Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu, Iwona Pytel w towarzystwie dyrektorów i reprezentantów innych szkół powiatowych. |
![]() |
12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV edycji konkursu pn.: „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym”. Organizatorem konkursu było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań jednokrotnego wyboru, w czasie 30 minut. Najlepszym w konkursie okazał się Krystian Frankiewicz, II miejsce uzyskał Jakub Nykiel, III – Aleksandra Boczar, zaś dwa wyróżnienia otrzymali: Mateusz Orlik i Piotr Ozimina. |
Jesteśmy Radą Rodziców w Zespole Szkół w Iwoniczu, szkole która kształci kolejne pokolenia od wielu lat. Zbieramy środki na utworzenie muralu na głównej ścianie budynku upamiętniający naszego patrona Witolda Pileckiego. Pragniemy to zrobić aby upamiętnić jednego z największych Polaków z naszej historii. Niestety zebrane do tej pory środki okazały się niestety niewystarczające aby móc zrealizować dany projekt.
Zbieramy środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów i wynagrodzenie artysty, który stworzy mural. Chcemy, aby te projekty były nie tylko hołdem dla przeszłości, ale także inspiracją dla przyszłych pokoleń uczniów.
Każda pomoc, nawet najdrobniejsza, jest dla nas niezwykle cenna. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli upamiętnić historię naszej szkoły w wyjątkowy sposób. Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę i zaangażowanie!
![]() |
Uczniowie klasy III Technikum weterynaryjnego odwiedzili gospodarstwo hodowlane ex Cubile Lamia w Iwoniczu Zdroju, zajmujące się hodowlą psów rasy Dogue de Bordeaux oraz Beagle. Hodowla prowadzona jest przez Państwa Rimmę i Rafała Stareńczak od 1992, a pierwsze dogi de Bordeaux pojawiły się w 2002r. Psy z hodowli, z powodzeniem, biorą udział w najważniejszych wystawach w kraju i za granicą. Pan Rafał odpowiedział uczniom o tym, w jaki sposób prowadzona jest hodowla psów rasowych, jak są one oceniane, żywione, na co należy zwracać uwagę gdy pojawiają się szczeniaki. |
![]() |
13 września braliśmy udział w 13. edycji Narodowego Czytania organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Krośnie. W tym roku rozczytywaliśmy się w "Kordianie" Juliusza Słowackiego, snując refleksje nad Polską, polskim losem i aktualnością tego dramatu. |
Z nowym rokiem szkolnym pojawiła się nowa odsłona dziennika elektronicznego firmy komercyjnej Vulcan. Aby wykorzystać jego funkcjonalność niezbędna jest aktualizacja konta Rodzica i Ucznia.
Aktualizacja konta rodzica:
Poradnik dla Wychowawcy. Zarządzanie kontami Rodziców oraz Uczniów. Jak również poradnik dla RODZICÓW:
Aktualizacja konta - aplikacja mobilna:
Już 10 października 2024 roku pierwszy szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. To V edycja wydarzenia adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym.
Celem konkursu, analogicznie jak w przypadku poprzednich edycji, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Pierwszy etap odbywa się w szkole ucznia, w miejscu wyznaczonym przez dyrektora placówki, 10 października 2024 r. o godzinie 12.00. Uczestnicy wypełniają wówczas test z wiedzy. Etap drugi polega na napisaniu pracy na jeden z tematów wymienionych w regulaminie. Najlepsze prace przejdą do etapu ogólnopolskiego. Laureatem Nagrody im. Kazimierza Wojciecha Czaplickiego zostanie autor, który złożył najlepszą pracę na etapie wojewódzkim konkursu oraz uzyska największą liczbę punktów w trakcie ostatniego etapu konkursu, który odbędzie się w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. Źródło: https://pkw.gov.pl
Niezbędne formularze oraz szczegółowy regulamin umieszczono na stronie:
https://pkw.gov.pl/aktualnosci/konkurs-quotwybieram-wyboryquot/v-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-wiedzy-o-prawie-wyborczym-wybieram-wybory
Wyprawka szkolna – program pomocy uczniom z orzeczeniami do kształcenia specjalnego w 2024r. Najważniejsze informacje znajdują się w ROZPORZĄDZENIU RADY MINISTRÓW z dnia 1 czerwca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025.
Termin składania wniosków upływa 11 września 2024r. Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach rządowego programu pomocy uczniom w roku szkolnym 2024/2025 do pobrania:
2 września w poniedziałek, serdecznie zapraszamy Uczniów i wszystkich Rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025:
Na uroczystości obowiązuje strój charakteryzujący się wysoką formalnością i elegancją. Utrzymany w klasycznych kolorach, takich jak biel, granat, czerń czy szarość czym to odzwierciedla powagę uroczystości.
Kwaterowanie wychowanków do Internatu przy Zespole Szkół w Iwoniczu rozpocznie się 1 września (niedziela) od godziny 16:00 w budynku internatu przy ulicy Zadwór 14.
Wszelkich informacji dotyczących procedur i zasad funkcjonowania placówki będziemy udzielać na miejscu podczas indywidualnego kwaterowania. Zapraszamy.