ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
image01  Kolejny doskonały występ zapisali na swoim koncie piłkarze ręczni naszej szkoły. W zawodach półfinału wojewódzkiego wygrali obydwa spotkania i awansowali do szóstki najlepszych drużyn na Podkarpaciu. Turniej odbył się 16 grudnia 2015 roku w hali widowiskowo sportowej w Krośnie, a wzięły w nim udział cztery szkoły wyłonione z eliminacji rejonowych.

  W swoim pierwszym spotkaniu nasi piłkarze ręczni pokonali drużynę z Brzozowa 8:5. Początek spotkania był bardzo nerwowy, a obie drużyny nie mogły zdobyć bramki. Pierwsi skutecznością popisali się dopingowani przez grupę około 30 osób uczniowie ZSO Brzozów, którzy zdobyli bramkę z rzutu karnego. Później mecz był bardzo wyrównany do stanu 3:3. Od tej pory nasza drużyna zaczęła grać świetnie w obronie, a w bramce nie do pokonania był Hubert Zaniewicz. W tym fragmencie meczu w ataku dobrze grali Kamil Kędzior, Marcin Lenik oraz Bartek Kasprzycki.
 Drugie spotkanie z ZS Nr1 Sanok było bardzo trudne i zespół musiał pokazać charakter. Do stanu 3:3 gra była wyrównana, ale później nastąpił przestój i wynik 6:3 dla przeciwnika. Po zmianie systemu gry w obronie na 6:0 i większej intensywności gry w ataku sytuacja się zmieniła i to nasz zespół osiągną przewagę. Ważne, a zarazem piękne bramki zdobywali Kamil Kędzior, Mateusz Wokurka oraz Bartek Kasprzycki. Skuteczni byli także skrzydłowy Wojciech Skwara i kołowy Michał Huta. W bramce w dalszym ciągu świetnie interweniował Hubert Zaniewicz, a obrona nie dopuszczała do rzutów z czystych pozycji.
Mecz zakończył wynikiem 14:9 dla naszych chłopaków , którzy pewnie wygrali turniej i po raz trzeci z rzędu awansowali do fazy finałowej Licealiady w piłce ręcznej chłopców.
Chłopcom gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu, tym razem w turnieju barażowym o ścisły finał.

Wyniki rywalizacji:

 • ZS Iwonicz – ZSO Brzozów 8 : 5
 • ZSP Nr5 Krosno- ZS Nr1 Sanok 12 : 10
 • ZS Iwonicz - ZS Nr1 Sanok 14 : 9
 • ZSO Brzozów - ZSP Nr5 Krosno 12 : 12


Szkołę reprezentowali:

 • Hubert Zaniewicz III LO
 • Kamil Kędzior III LO
 • Wojciech Skwara III LO
 • Michał Huta III LO
 • Kornel Rajchel III LO
 • Marcin Lenik II LO
 • Bartłomiej Kasprzycki II Z
 • Mateusz Wokurka II LO
 • Eryk Szarek I LO

Opiekun:
Tomasz Staroń