ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

We wtorek 22 września uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami A.Gościńską, I.Śliwką, M.Blicharczyk i T.Staroniem wyruszyli na pieszy rajd integracyjny, którego trasa wiodła z Krosna do ruin zamku „Kamieniec” w Odrzykoniu.

Na dziedzińcu zamkowym na wędrowców czekała pani przewodnik, która przybliżyła historię zamku i muru granicznego oraz oprowadziła po muzeum zamkowym i sali tortur.

Wiekowe kamienne mury, piękne widoki rozpościerające się z zamkowego wzgórza i bezchmurne niebo stały się świadkami ważnego dla pierwszoklasistów wydarzenia – w urokliwym zamczysku, po wykonaniu niełatwych zadań, zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu. By tak się stało, musieli sprostać licznym wyzwaniom, które czekały na nich w mrocznych komnatach. Musieli udowodnić, że nadają się na uczniów szkoły a przede wszystkim uwolnić nauczycieli, którzy nie wiedzieć dlaczego, zostali pochwyceni i zakuci w dyby.

Wizyta w ruinach zamku odrzykońskiego nie mogła odbyć się, rzecz jasna, bez odczytania fragmentów „Zemsty” – dzieło Fredry czytali uczniowie i nauczyciele.

Pobyt w zamczysku zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek, przy dźwiękach gitary i wspólnym śpiewie. Wyjątkowy klimat spotkania tworzyła magia miejsca, dobre humory biesiadników, ciepły wiatr i jesienne słońce…