ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
konkurs AK 015

  28 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół im. AK w Jedliczu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej, który zgromadził uczniów szkół średnich z powiatu krośnieńskiego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie. Podobnie jak w latach ubiegłych nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tematyki, dotyczącej Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

  W tym roku społeczność uczniowską Zespołu Szkół w Iwoniczu reprezentowali: Sabina Dąbek i Grzegorz Kostycz z III LO oraz Marcin Rysz z II TAK/TŻ. Grzesiek pokonał wszystkich rywali, zdobywając pierwszą lokatę, a Sabina uplasowała się na czwartym miejscu. Marcinowi do zajęcia punktowanej pozycji zabrakło odrobiny szczęścia, ale na pewno jeszcze o nim usłyszymy, bo jest dopiero w drugiej klasie.
  Zwycięzcy odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe 20 lutego 2015 r. w czasie obchodów kolejnej rocznicy powstania Armii Krajowej. Uroczystość zorganizowali: Zespół Szkół im. AK w Jedliczu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Krośnie i Starostwo Powiatowe w Krośnie. W czasie spotkania zebrani kombatanci, władze miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego, nauczyciele oraz młodzież szkolna, wysłuchali montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów krośnieńskiej „Naftówki” oraz obejrzeli film dokumentalny pt. „Rzeczpospolita Iwonicka”. 
  Uczeń naszej szkoły i laureat pierwszego miejsca Grzegorz Kostycz udzielił także wywiadu dla regionalnej Telewizji Obiektyw. Więcej informacji wkrótce na stronach: www.tvobiektyw.pl, www.krosno.pl. 
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom. /ga/