Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
6   „Ziemio ojczysta, ziemio jasna, nie będę powalonym drzewem, codziennie mocniej w Ciebie wrastam radością, smutkiem, dumą, gniewem. Nie będę jak zerwana nić, odrzucam pusto brzmiące słowa. Można nie kochać Cię i żyć, ale nie można owocować.”  - W. Szymborska

 

  W piątek 7 listopada b.r. uczniowie klasy III TŻ pod opieką wychowawczyni p. Krystyny Kubit przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.W przygotowaniach trzecioklasistom pomagali także uczniowie z klasy I TŻ i III LO.

  Przypomnieli wszystkim zgromadzonym, jak doszło do tego, że Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapy Europy i świata. Opowiedzieli o ludziach, którzy pozbawieni własnego państwa starali się zachować swą tożsamość narodową. Złożyli hołd wszystkim, którzy oddali życie w walce o wolność, stawiając kosz biało-czerwonych kwiatów przed Polską. Nastrój powagi i skupienia przeplatał się z pieśniami patriotycznymi.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg