ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

27 października br. uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni słuchacze pierwszego roku fotografii Krośnieńskiego Studium Animatorów Kultury spotkali się z Panem Władysławem Szulcem, polskim malarzem i fotografem, absolwentem konserwatorstwa i zabytkoznawstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pan Władysław Szulc po ukończeniu studiów pracował w pracowni witrażownictwa. W 1964 roku przeniósł się z Torunia do Sanoka, gdzie mieszka do dzisiaj. Jako fotograf pracował do 1998 roku w Sanockim Muzeum Budownictwa Ludowego. Jest członkiem Toruńskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. Wielokrotnie nagradzanym. W listopadzie 2013 r. wyróżniony został odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Nasz gość podczas wizyty prezentował i omawiał swoje prace. Okna, drzewa, bukiety zeschłych kwiatów to elementy, które fotografuje i maluje najczęściej. Za zasłoną każdego zwykłego elementu rzeczywistości artysta ukrywa swoje przesłanie o przemijalności ludzkiego życia. Uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę kolorowych fotografii artysty, która była w tym dniu prezentowana w naszej bibliotece.

Okazją do spotkania z Panem Szulcem był obchodzony w tym miesiącu Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych To także kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją”. (M.B)

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do obejrzenia czarno-białej wystawy fotograficznej Pana Władysława Szulca. Wystawę w bibliotece można oglądać przez cały miesiąc listopad. Prezentowane fotografie motywują do listopadowej zadumy i refleksji.

W październiku i pierwszym tygodniu listopada w naszej bibliotece można również zwiedzać wystawę związaną z 600-leciem urodzin św. Jana z Dukli. Eksponatów bibliotece szkolnej użyczyli Ojcowie Bernardyni z Dukli a pozycje książkowe udostępniła Biblioteka Pedagogiczna w Krośnie.