ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
9 

  24 września 2014r. w Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu odbyła się czwarta edycja Powiatowego Konkursu Historycznego adresowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku zainteresowanie tematyką II wojny światowej okazało się bardzo duże, a poziom wiedzy uczestników wysoki.

  W kategorii szkół średnich uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat działalności Polskiego Państwa Podziemnego, Powstania Warszawskiego i bitwy pod Monte Cassino. Naszą szkołę reprezentowało pięć osób: Sabina Dąbek (III LO), Oktawian Froń (IIITMR/TPS), Natalia Raś (IITŻ/TAK), Justyna Tokarczyk (II TŻ/TAK) i Marcin Rysz (II TŻ/TAK). Sabina i Marcin okazali się niepokonani, wyprzedzając uczniów z LO w Jedliczu, Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju, Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu oraz swoich kolegów ze szkoły. Sabina zajęła pierwszą lokatę, a Marcin uplasował się na drugiej pozycji.
  W czasie powiatowych obchodów 75. Rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Kajetana Trybusa w Wojaszówce, nasi uczniowie otrzymali nagrody z rąk Starosty Krośnieńskiego Pana Jana Juszczaka oraz Radnego Powiatu Krośnieńskiego Pana Andrzeja Dziugana. Uroczystość była także okazją do wysłuchania pięknej akademii, przygotowanej przez uczniów miejscowej szkoły oraz spotkania z kombatantami – odchodzącymi świadkami historii II wojny światowej.
  Dziękujemy naszym młodym historykom i pani Agnieszce Gościńskiej za trud przygotowania, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu.