ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
9 

  We wrześniu bieżącego roku minęła 75. rocznica II wojny światowej. Wśród wielu źródeł historycznych tego okresu, jednym z najwymowniejszych jest plakat. To właśnie za pośrednictwem afiszy i plakatów zaangażowane w konflikt strony propagowały swoje racje, pozyskiwały rekruta, negowały przeciwnika, dodawały hartu ducha żołnierzom, czy uspokajały opinię publiczną.

Stąd widać, że wojna to nie tylko ostrzały, naloty i aneksja terenów, ale także walka informacyjno-propagandowa. Dziś wiemy i rozumiemy, że kto ma media i trafia do szerokiej rzeszy odbiorców, ten ma władzę. W czasie wojny i okupacji, plakaty rozwieszane w miejscach publicznych były takim ważnym środkiem kształtującym opinię publiczną. Warto zatem przybliżyć te najbardziej popularne i mniej znane. Służy temu wystawa przygotowana przez Szkolny Klub Historyczny im. AK pt. „II wojna światowa w plakacie propagandowym”.