Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
5

  W dniach 6-7 czerwca 2014r. odbył się w Nawojowej finał centralny XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Organizatorem olimpiady na szczeblu centralnym był Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie przy współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.

 Konkursowe zmagania odbyły się w 9 blokach tematycznych takich jak: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo, mechanizacja rolnictwa, ochrona i inżynieria środowiska, żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, agrobiznes, leśnictwo oraz architektura krajobrazu a w zmaganiach wzięło udział 228 uczniów z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach okręgowych

Po bardzo dobrych wynikach na etapie okręgowym, w etapie centralnym nasza szkoła równie dobrze została zaprezentowana! 
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w bloku architektury krajobrazu po raz pierwszy zdobyliśmy tytuł laureata. Dokonała tego uczennica Ewelina Machowska z klasy IV TAK, dla której tytuł ten jest przepustką na wymarzone studia!
W bloku mechanizacja rolnictwa Radosław Słyś wywalczył tytuł finalisty.
  Gratulujemy Ewelinie i Radkowi, życzymy dalszych sukcesów, a młodszych kolegów zachęcamy do brania przykładu, uczyć się zawsze jest warto!

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg