zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

100   Już po raz trzeci 3 czerwca 2014r. gościliśmy młodych sportowców ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na Powiatowym Pikniku Sportowym, w ramach którego odbył się III Powiatowy Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego i Turniej Trójek Piłkarskich.

Ideą tych zmagań jest obok rywalizacji sportowej także kultywowanie pamięci patrona szkoły, niezłomnego żołnierza Rotmistrza Witolda Pileckiego.
 Rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie. W biegu wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Dziewczęta startowały w biegu na dystansie 800 metrów, natomiast chłopcy mieli do pokonania dystans 1200 metrów.
W kategorii dziewcząt wygrała Aleksandra Szewczyk z Gimnazjum Iwonicz Zdrój, przed reprezentantkami Gimnazjum im. M. Kopernika w Krośnie Moniką Faładaj i Karoliną Wojtowicz.

Wśród gimnazjalistów najszybszy okazał się Sławomir Zemlański (Gimnazjum Milcza), drugi na mecie był Wojciech Gęsiak (Gimnazjum Jedlicze), a trzeci Łukasz Leś (Gimnazjum Targowiska).

Klasyfikacja biegu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przedstawia się następująco:

Dziewczęta:
1 miejsce – Joanna Grzegorczyk (ZS Trzcinica)
2 miejsce – Halina Owczarska (ZS Trzcinica)
3 miejsce – Karolina Moskal (ZSGH Iwonicz Zdrój).

Chłopcy:
1 miejsce – Patryk Gniady (ZS Iwonicz)
2 miejsce – Hubert Zaniewicz (ZS Iwonicz)
3 miejsce – Hubert Źrebiec (ZS Trzcinica).

Do Turnieju Trójek Piłkarskich zgłoszonych zostało 15 drużyn ze szkół gimnazjalnych: które zostały podzielone na 3 grupy. Zawody rozegrane zostały w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy grup grali o miejsca I- III. Drużyny, które zajęły drugie miejsca w grupach grały o miejsca IV- VI.

6. Gimnazjum Iwonicz II

Na zakończenie turnieju zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn oraz nagrody rzeczowe dla wyróżniających się zawodników. Nagrody wręczyli wicestarosta powiatu krośnieńskiego Andrzej Guzik, naczelnik wydziału promocji Grażyna Ostrowska wraz z dyr. Zbigniewem Nogą- Krzyżanowskim i w-ce dyr. Leszkiem Zajdlem.
  Piknik stał się także okazją do zaprezentowania zdolności i talentów naszych uczniów.
Zaprezentowała się grupa dziewcząt z pokazem aerobiku, grupa mundurowa z pokazem sztuk walki, a także szkolne amatorki polskiej piosenki.