ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 6

  25 lat temu nasza polska rzeczywistość uległa wielkiej zmianie. 1989 był rokiem przełomowych wydarzeń, które doprowadziły do ostatecznego upadku ustroju komunistycznego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce rozpoczęła się transformacja, która w krótkim czasie zupełnie odmieniła jej oblicze.

  Od wyborów 4 czerwca 1989r. mija 25 lat. Czy pamiętamy dziś jeszcze, jak było wcześniej, zanim poszliśmy do urn, a Polska stała się – w procesie długich przemian – wolnym krajem? Jak przekazać młodzieży niepowtarzalność i atmosferę tamtych dni ? Walkę o WOLNOŚĆ, która nie była wtedy pojęciem abstrakcyjnym…
Prezentacja multimedialna, wystawa plakatów wyborczych i rockowa muzyka z lat osiemdziesiątych to propozycje Szkolnego Klubu Historycznego im. AK, które można obejrzeć i posłuchać w tych dniach w naszej szkole. To także zachęta do zadumy nad słowami piosenki Marka Grechuty:

”Wolność to diament do oszlifowania
A zabłyśnie blaskiem nie do opisania”