Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
2

  Maj to miesiąc szczególnie związany z patronem naszej szkoły bohaterskim Rotmistrzem Witoldem Pileckim. 13 maja przypadła bowiem 113 rocznica urodzin, a 25 maja 66 rocznica jego tragicznej śmierci.
Pamiętając o tym, że na społeczności naszej szkoły spoczywa ważne zadanie szerzenia pamięci o tym niezwykłym człowieku, 30 maja przeprowadzony został szkolny konkurs wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

  W konkursie, nad przebiegiem którego czuwały panie Agnieszka Gościńska i Elżbieta Zajdel wzięło udział 30 uczniów. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie wykazali się dużą znajomością faktów z życia naszego Patrona. 
Najszerszą wiedzę posiadała uczennica klasy II LO Sabina Dąbek - zwyciężczyni konkursu. O kolejności kolejnych miejsc decydowała dogrywka. Miejsce drugie zajęła uczennica klasy I TŻ Monika Kurosz, a trzecia lokata przypadła Iwonie Józefczyk z klasy III TAK
Uczennice zostały nagrodzone cennymi pozycjami książkowymi i dyplomami, które odebrały w czasie Pikniku Sportowego i III Powiatowego Biegu im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, który został zorganizowany w naszej szkole.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i cieszymy się, że uczniowie szkoły mocno wpisują się w akcję „Przypomnijmy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim”.

1.jpg 2.jpg 3.jpg