ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012Technika Zawodowe

technik: pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, informatyk, architektury krajobrazu; ekonomista, logistyk, rolnik

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; oddział sportowy

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

zawód: mechanik pojazdów samochodowych; mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych; kierowca mechanik; operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

bezpłatny internat, prawo jazdy; udział w projektach współfinansowanych przez UE w ramach EFS, Erasmus+; dodatkowe zajęcia dydaktyczne

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 14.04.2014r. klasa IV TI wzięła udział w wycieczce do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Celem tej wizyty było zapoznanie się naszych uczniów z routingiem statycznym i dynamicznym oraz przełącznikami i routerami firmy Cisco.

Mgr Radosław Gołąb rozpoczął spotkanie od wykładu na temat budowy i działania sieci komputerowych, stosu TCP/IP oraz popularnych protokołów routingu, jak RIP, EIGRP oraz OSPF. Następnie nasi uczniowie mieli okazję przyjrzeć się bliżej profesjonalnym urządzeniom, typom złączy oraz okablowania. Uzyskana wiedza pozwoliła im na wykonanie projektu sieci komputerowej, w której zademonstrowano działanie protokołu EIGRP. Uczniowie nie mieli łatwego zadania, ponieważ urządzenia firmy Cisco konfiguruje się głównie wpisując komendy za pomocą konsoli. Ponadto mogli przyjrzeć się procesowi wymiany tras pomiędzy routerami, czy procesem wyznaczania najbardziej optymalnej trasy.

Przy wykonywaniu laboratorium nie obyło się bez zabawnych pomyłek, jak złe połączenie urządzeń, czy przypisanie adresu IP do innego interface'u. Dzięki temu, informatycy mogli dodatkowo poćwiczyć szukanie i usuwanie usterek i problemów związanych z sieciami komputerowymi - sprawdzanie poprawności połączeń w plątaninie kabli oraz żmudne przeglądanie plików konfiguracyjnych.