ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
1

  Stało się już tradycją, że w kwietniu wspominamy bohaterów naszej Ojczyzny, tych co o Nią walczyli i Jej służyli. Pamiętamy o ofiarach Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej oraz wszystkich zapomnianych, którzy stracili życie na „nieludzkiej ziemi”.

  Co roku społeczność lokalna Ziemi Krośnieńskiej a także zaproszeni goście uczestniczą w uroczystościach przy pomniku Ofiar Katynia i Smoleńska przed Starostwem Powiatowym w Krośnie.
  W tym roku spotkanie miało szczególny charakter, bo na pomniku została umieszczona urna z ziemią pochodzącą z Katynia i ze Smoleńska. 
  Na uroczystość przybyli parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz, duchowni, kombatanci, żołnierze, nauczyciele, młodzież szkolna oraz mieszkańcy, by oddać cześć bohaterom. 
  W imieniu uczniów i pracowników Zespołu Szkół w Iwoniczu wiązankę kwiatów złożył pan dyrektor Zbigniew Noga - Krzyżanowski w asyście uczennic z klasy II liceum
  Następnie w sali projekcyjnej Art Kino odbyła się prelekcje: prof. dr hab. Mieczysław Ryby na temat: „Katyń jako symbol tragicznych losów Polaków w XX w.” i ks. dr Waldemara Janigi „Umiłowanie ojczyzny w nauczaniu Jana Pawła II”. 
  Powiatowe obchody były także okazją do wręczenia nagród laureatom Konkursu Polskiej Poezji Sybirackiej. Więcej informacji o uroczystości na www.powiat.krosno.pl