ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
teatr

  14 marca 2014r. członkowie Klubu Historycznego im. AK przy Zespole Szkół w Iwoniczu, korzystając z pięknej wiosennej pogody pod opieką p. Agnieszki Gościńskiej , udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu, była wizyta w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej i obejrzenie sztuki „Cieśnina Duchów. Manitoba” z kreacjami Stanisława Brejdyganta i Edwarda Linde-Lubaszenki.

  Akcja sztuki rozgrywa się w kanadyjskiej prowincji Manitoba („cieśnina duchów” w języku rdzennych mieszkańców), zamieszkiwanej przez polskich i ukraińskich emigrantów. Główni bohaterowie wspominają tragiczne wydarzenia sprzed siedemdziesięciu laty. Pamięć o tym, co się stało jest wciąż żywa, a duchy przeszłości nie pozwalają zapomnieć o ich osobistym udziale w mordach. Mroczna historia determinuje także losy kolejnych pokoleń i decydująco wpływa na życie ich wnuków. 
  Spektakl porusza trudną historię ludobójstwa na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Daje okazję do refleksji nad problemem winy, przebaczenia i wpływem ciemnych kart historii na życie kolejnych pokoleń.
  Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w teatrze i mamy nadzieję, że będą kolejne.