Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
05

  W dniach 22.10. – 24.10.2013r. grupa 30 uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu w zawodzie: technik architektury krajobrazu brała udział w wycieczce zawodowej do Warszawy. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią i walorami przyrodniczymi ogrodów historycznych.
  Wczesnym rankiem z uśmiechem na twarzy młodzież wyruszyła do Warszawy. W pierwszym dniu wycieczki, przy pięknej, słonecznej pogodzie, zwiedziła Zamek Królewski, Stare Miasto – Rynek, Barbakan, Krakowskie Przedmieście i Pałac Prezydencki. Zmęczona trudami podróży i wędrowania udała się na odpoczynek w miejscu zakwaterowania do Pensjonatu „U Joanny” w Piasecznie.

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg 15.jpg

16.jpg 17.jpg 18.jpg

19.jpg 20.jpg 21.jpg

  Atrakcją drugiego dnia było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego PAN – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie. Młodzież miała możliwość obejrzenia ekspozycji gatunków i odmian roślin flory Polski, roślin użytkowych i ozdobnych, roślin egzotycznych
w szklarni, zarówno popularnych jak i rzadko spotykanych. Ogród zrobił ogromne wrażenie na zwiedzających, a jednocześnie wzbudził duże zainteresowanie. 
  Następnie uczniowie zwiedzili ogrody na dachu Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz rosnącej tam roślinności, młodzież podziwiała przepiękne widoki na Warszawę. Punktem kulminacyjnym tego dnia był spektakl „Goła Baba” w Teatrze „Studio” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej.
  Trzeciego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Ogród w Wilanowie oraz Ogród Łazienki Królewskie, poznali historię tych miejsc i zapoznali się z rosnącymi tam gatunkami roślin oraz możliwościami ich wykorzystania. 
W godzinach popołudniowych, po obiedzie, pożegnali się ze stolicą i wyruszyli w drogę powrotną do Iwonicza.
  Te trzy dni spędzone w Warszawie i jej okolicach na pewno na długo zagoszczą w pamięci naszych uczniów.
  Wycieczkę zorganizowało Biuro Turystyczne z Bydgoszczy, opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p.Maria Harłacz, p.Krystyna Kubit, p.Jacek Winiarski. Natomiast bezpieczną podróż zapewniła nam firma przewozowa p. Piotra Zięby z Iwonicza.