Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 O polskiej przeszłości, wierze i pamięci świadczą cmentarze. Miejsca wiecznego spoczynku, pomniki, tablice są świadectwem historii naszego narodu. Ludzie żyją dopóty, dopóki trwa o nich pamięć. Cicha modlitwa, chwila refleksji są dowodem, że pamiętamy o tych, którzy byli przed nami, którym zawdzięczamy dzień dzisiejszy.

 W dniu Wszystkich Świętych zapalmy znicze, złóżmy kwiaty na grobach sławnych Polaków, pisarzy, żołnierzy, poetów, sportowców. Pamiętajmy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, kapitanie Stanisławie Adamczyku. To im zawdzięczamy, że słowo Polska nabiera szczególnego znaczenia.
 Wspomnijmy także tych, których pożegnaliśmy w minionym roku, pracowników szkoły: dr. inż. Stanisława Rabiasza, Stanisława Guzika oraz zmarłego tragicznie w ostatnich dniach ucznia i kolegę Łukasza Chynała.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg

„Jest jeden czas miłości,
jest jeden czas wiary.
Dla Tych, którzy odeszli, dla tych, co zostają.
Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe,
Wszystko spala się
w jedną Narodową Pamięć”
- J. Radzymińska

Klub Historyczny im. AK Samorząd Uczniowski