ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

  25 września 2013 r. w Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Historycznego adresowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zainteresowanie było bardzo duże, poziom wiedzy uczestników wysoki, a różnice punktowe między poszczególnymi miejscami minimalne. W kategorii szkół średnich uczestnicy musieli się wykazać wiedzą na temat prześladowań Polaków na Wołyniu i zbrodni wołyńskiej w 1943r., informacjami o życiu i działalności gen. Władysława Sikorskiego oraz wiedzą o walkach Szarych Szeregów w czasie okupacji.

  Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Agnieszka Torba z III TŻ, Ewelina Machowska z IV TAK i Bartłomiej Mehal z IV TAK. Agnieszka Torba wywalczyła wyróżnienie, tracąc zaledwie 0,5 punktu do III miejsca. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 2 października w Przybówce w czasie obchodów 74. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Nagrody wręczali: poseł Piotr Babinetz, wicestarosta Andrzej Guzik i radny powiatu Andrzej Dziugan. Więcej informacji na www.powiat.krosno.pl.