Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
9

 Początek roku szkolnego to nie tylko nowe przedmioty, nowe podręczniki, nowi koledzy, ale także czas na rozpoczęcie szkolnych wędrówek i poznawanie ciekawych miejsc. Wczesnym rankiem 14 września, mimo zachmurzonego i deszczowego nieba pond 20 osobowa grupa miłośników gór i pieszych wędrówek pod opieką p.E. Zajdel i p.M.Rygla ruszyła na szlak. Tym razem trasa nie była odległa, ale mimo wszystko wymagająca.

 

1.jpg 10.jpg 11.jpg

12.jpg 13.jpg 14.jpg

15.jpg 16.jpg 17.jpg

18.jpg 19.jpg 2.jpg

20.jpg 21.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg

7.jpg 8.jpg 9.jpg

Młodzi piechurzy wyruszyli z Rymanowa Zdroju w kierunku nieistniejącej łemkowskiej wsi Wołtuszowa, gdzie mogli zobaczyć stary łemkowski cmentarz, cerkwisko, czy współczesne drewniane rzeźby przedstawiające zwyczaje Wołtuszowian.

Część trasy wiodła wzdłuż ścieżki zdrowia i najbardziej wytrwali mogli próbowali sprostać wymaganym ćwiczeniom.

Z Wołtuszowej ruszyli na czerwony szlak beskidzki, który przez górki, potoki, doprowadził grupę do Iwonicza Zdroju. Zza drzew grupę śledziły sarny, a bardziej spostrzegawczy dostrzegli także salamandry plamiste.

Nie mogło zabraknąć tradycyjnego ogniska, wszak przy ognisku najszybciej nawiązuje się przyjaźnie i planuje kolejne wyprawy.