ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
4

W dniu 29.05.2012 r. w Rzeszowie na stadionie „Resovii” odbył się finał wojewódzkiej Licealiady w lidze lekkoatletycznej. W finale brało udział 20 najlepszych drużyn lekkoatletycznych w kategorii chłopców i dziewcząt z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 30 uczniów i rywalizowali oni w następujących konkurencjach: 4x100m, 100m, 400m, 800m (dziewczęta), 1500m (chłopcy), skok w dal i pchnięcie kulą.

W skład drużyny dziewcząt weszły: Czechura Maja (III LO), Dmytryszyn Anita (I LO), Wazowicz Karolina (I LO) – 100m, Syrek Paulina (II LO), Borek Patrycja (II LO) – 400m, Żytka Patrycja (I TAK), Farbaniec Małgorzata (II TŻ), Krupej Angelika (II TŻ)800m, Dobosz Gabriela (II LO), Skwara Justyna (II LO), Rąpała Paula (II LO)skok w dal, Skopińska Zuzanna (II LO), Sołtysik Justyna (III TŻ)pchnięcie kulą, Czechura Maja, Borek Patrycja (II LO), Wazowicz Karolina (I LO), Syrek Paulina (II LO)4x100m.

Drużynę męską reprezentowali: Ochałek Marcin (II LO), Frączek Krystian (II LO), Łukaszenko Dawid (III Z)100m, Maksymilian Zygmunt (III Z), Pernal Mateusz (III Z), Kwapisz Radosław (I TMR)400m, Pabisz Mirosław (II TAK), Błachut Mateusz (I TMR), Skoczeń Łukasz (III Z)1500m, Zięba Marek (II LO), Wojtowicz Dawid (II LO), Koperstyński Pawełskok w dal, Stanosz Krystian (III TI), Pelczar Marcin (III TMR), Strączek Kamil (III TAK)pchnięcie kulą, Ochałek Marcin (II LO), Frączek Krystian (II LO), Maksymilian Zygmunt (III Z), Pernal Mateusz (III Z)4x100m.

Zawody odbywały się przy pięknej słonecznej pogodzie, co sprzyjało osiąganiu doskonałych wyników. Najlepsze rezultaty osiągali: Czechura Maja13,81 i Wazowicz Karolina 13,97 w biegu na 100m, Żytka Patrycja 2,45,60 w biegu na 800m, Dobosz Gabriela 4,61 w skoku w dal. Syrek Paulina w biegu na 400m pobiła swój dotychczasowy rekord szkoły i uzyskała wynik 61,24, a sztafeta żeńska 4x100m zanotowała wynik 53,74 poprawiając również wieloletni rekord szkoły. Wśród chłopców na uwagę zasługują następujące wyniki: 4,08,49 w biegu na 1500m Mirosława Pabisz, co jest nowym rekordem szkoły, Maksymiliana Zygmunta 55,02 na 400m, Łukaszenko Dawida 12,13 na 100m. W klasyfikacji końcowej drużyny nasze zajęły bardzo dobre miejsca.

Dziewczęta zajęły V miejsce, a chłopcy VII na 100 startujących szkół z województwa podkarpackiego.