Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
fotograf2

Przez trzy dni młodzież Zespołu Szkół w Iwoniczu uczestniczyła w warsztatach fotograficznych. Zajęcia te zostały zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy we współpracy ze słuchaczami pierwszego i drugiego roku fotografii PPSKAKiB w Krośnie. Warsztaty zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną.

Uczestniczący w wykładach dowiedzieli się jak zrobić zdjęcie poprawne pod względem technicznym, czym jest w praktyce głębia ostrości , jak rozwiązać problemy ze światłem oraz jak zachować zasady kompozycji. Część praktyczna została przeprowadzona w plenerze. Plener ten odbyliśmy w Rudawce Rymanowskiej, Wisłoczku i Puławach. Naszej wycieczce przewodniczył Pan Maciej Szpiech – pasjonat fotografii, leśniczy Nadleśnictwa Rymanów.01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg 15.jpg

16.jpg 17.jpg 18.jpg

19.jpg 20.jpg 21.jpg

22.jpg 23.jpg 24.jpg

25.jpg 26.jpg 27.jpg

28.jpg 29.jpg 30.jpg

31.jpg 32.jpg 33.jpg

W czasie pleneru zachwycaliśmy się urokami przyrody, a przede wszystkim pięknem wodospadów. Każdy z uczestników, obserwując otoczenie i ćwicząc swoją spostrzegawczość, szukał tematów własnych zdjęć.

Ostatni wieczór integracyjny upłynął w przyjaznej atmosferze, uczyliśmy się bawić fotografią, czemu towarzyszył wspólny śpiew i udział w karaoke. Świetlica internatu zamieniła się w małe atelie, gdzie młodzież korzystając z doświadczenia słuchaczy studium pozowała do zdjęć portretowych.