ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
fotograf2

Przez trzy dni młodzież Zespołu Szkół w Iwoniczu uczestniczyła w warsztatach fotograficznych. Zajęcia te zostały zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy we współpracy ze słuchaczami pierwszego i drugiego roku fotografii PPSKAKiB w Krośnie. Warsztaty zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną.

Uczestniczący w wykładach dowiedzieli się jak zrobić zdjęcie poprawne pod względem technicznym, czym jest w praktyce głębia ostrości , jak rozwiązać problemy ze światłem oraz jak zachować zasady kompozycji. Część praktyczna została przeprowadzona w plenerze. Plener ten odbyliśmy w Rudawce Rymanowskiej, Wisłoczku i Puławach. Naszej wycieczce przewodniczył Pan Maciej Szpiech – pasjonat fotografii, leśniczy Nadleśnictwa Rymanów.W czasie pleneru zachwycaliśmy się urokami przyrody, a przede wszystkim pięknem wodospadów. Każdy z uczestników, obserwując otoczenie i ćwicząc swoją spostrzegawczość, szukał tematów własnych zdjęć.

Ostatni wieczór integracyjny upłynął w przyjaznej atmosferze, uczyliśmy się bawić fotografią, czemu towarzyszył wspólny śpiew i udział w karaoke. Świetlica internatu zamieniła się w małe atelie, gdzie młodzież korzystając z doświadczenia słuchaczy studium pozowała do zdjęć portretowych.