ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
1

 W wielu szkołach w całym kraju obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej należą do jednych z ważniejszych punktów w kalendarzu. Pamięć ofiar zbrodni katyńskiej uczczono w naszej szkole poprzez, zorganizowanie dnia filmowego. Młodzież obejrzała film Andrzeja Wajdy pt. „Katyń”. Po projekcji filmu delegacje uczniów z poszczególnych klas udały się na plac szkolny, aby zapalić znicze przed obeliskiem upamiętniającym kpt. Stanisława Adamczyka, który urodził się w Iwoniczu, a  zginął w Katyniu. 

 Dopełnieniem obchodów 72 rocznicy Zbrodni Katyńskiej było zorganizowanie w bibliotece szkolnej wystawy pt. „Katyń- pamiętamy”. Wyeksponowano między innymi zbiory pochodzące z prywatnej kolekcji Państwa Babinetzów. Mogliśmy  podziwiać liczne dokumenty, fotografie, oryginalny mundur żołnierski z czasów II RP, a także wybrane pozycje książkowe z biblioteczki  Pana Posła Piotra Babinetza oraz medale z kolekcji Pana Krzysztofa Babinetza. Wystawę wzbogaciła także foto galeria wykonana przez Pana Adama Gościńskiego zatytułowana „Nekropolia Polska w Katyniu”.

Obchody 72 rocznicy Zbrodni Katyńskiej przygotowały: p K.Buczek, p.M. Blicharczyk, p.J.Zawistowska.