Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
curie

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Szkolnej, gdzie można obejrzeć wystawę przedstawiającą sylwetkę Marii Skłodowskiej – Curie, wybitnej fizyczki i chemiczki polskiej, żyjącej i pracującej we Francji. Była to pierwsza kobieta będąca profesorem Sorbony, współtwórczyni nauk o promieniotwórczości, autorka pionierskich prac z fizyki i chemii jądrowej. Do dziś pozostaje jedyną kobietą, która otrzymała nagrodę Nobla dwukrotnie, a także jedynym uczonym w historii uhonorowanym tą nagrodą w dwóch róznych dziedzinach nauk przyrodniczych.

Elementy wystawy dotyczą biografii i pracy tej najprawdopodobniej najsłynniejszej kobiety naukowca na świecie. Jednocześnie  wszystkich uczniów, którzy obejrzą wystawę i zapoznają się  z wiadomościami i ciekawostkami w niej zawartymi, zachęcamy do udziału w konkursie poświęconym życiu i pracy naukowej tej wybitnej postaci. Szczegółowe informację u p. J.Półchłopek lub p. J.Zawistowskiej.

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg