ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
curie

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Szkolnej, gdzie można obejrzeć wystawę przedstawiającą sylwetkę Marii Skłodowskiej – Curie, wybitnej fizyczki i chemiczki polskiej, żyjącej i pracującej we Francji. Była to pierwsza kobieta będąca profesorem Sorbony, współtwórczyni nauk o promieniotwórczości, autorka pionierskich prac z fizyki i chemii jądrowej. Do dziś pozostaje jedyną kobietą, która otrzymała nagrodę Nobla dwukrotnie, a także jedynym uczonym w historii uhonorowanym tą nagrodą w dwóch róznych dziedzinach nauk przyrodniczych.

Elementy wystawy dotyczą biografii i pracy tej najprawdopodobniej najsłynniejszej kobiety naukowca na świecie. Jednocześnie  wszystkich uczniów, którzy obejrzą wystawę i zapoznają się  z wiadomościami i ciekawostkami w niej zawartymi, zachęcamy do udziału w konkursie poświęconym życiu i pracy naukowej tej wybitnej postaci. Szczegółowe informację u p. J.Półchłopek lub p. J.Zawistowskiej.