 |
Paweł Gonet zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej finału krajowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Tegoroczny finał odbył się w dniach 5-6 czerwca w Starogardzie Gdańskim - Owidzu. W turnieju wzięło udział 16 trzyosobowych zespołów – zwycięzców finałów wojewódzkich. Turniej rozpoczął się od jazdy sprawnościowej samochodem z talerzem Stewarta. Następnie uczestnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego i ze skrzyżowań oraz rywalizowali w konkurencjach: |
obsłudze technicznej samochodu osobowego i motocykli, udzielania przedlekarskiej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz jeździe sprawnościowej motorowerem po torze przeszkód. Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze rozwiązali testy zajmując 3 czołowe miejsca /zwyciężył Bartosz Dąbrowski przed Pawłem Gonetem i Jakubem Bekiem/. Zwyciężyli też w udzielaniu pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych a w obsłudze pojazdów uplasowali się na 2 miejscu. Słabszy występ i brak szczęścia podczas jazdy sprawnościowej motorowerem sprawił, że w końcowej klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła IV miejsce, tracąc do trzeciej drużyny zaledwie 1 punkt.
Pomimo zajęcia miejsca poza podium, występ uczniów naszej szkoły należy uznać za bardzo udany. Uczniowie po raz kolejny potwierdzili bardzo dobre przygotowanie do rywalizacji z najlepszymi drużynami w Polsce. Zespół Szkół w Iwoniczu na przestrzeni ostatnich lat siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo województwa podkarpackiego, a w 2019 oraz 2024 roku został Mistrzem Polski!!!
Do sukcesów na szczeblu wojewódzkim oraz krajowym uczniów przygotowuje od wielu lat Pan Leszek Zajdel.