ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Oficjalne otwarcie strzelnicy odbyło się w czwartek 26 stycznia. W otwarciu - zakończonym turniejem strzeleckim o Puchar Starosty Krośnieńskiego, uczestniczyli m.in. starosta Jan Pelczar, wicestarosta Andrzej Guzik, burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj, dyrektor Zespołu Szkół Iwona Pytel, dyrektorzy szkół podstawowych z gminy Iwonicz Zdrój oraz gminy Miejsce Piastowe. Wspólnie przecięli symboliczną wstęgę, otwierając tym samym strzelnicę.
 Zakupiony sprzęt to laserowy system z oprogramowaniem specjalistycznym, zawierający broń (4 karabinki szturmowe HK416 oraz broń krótka typu Glock) treningową działającą w systemie blow-back, zasilaną green-gaz.

Strzelnicę tworzy komplementarne multimedialne wyposażenie, mające przenośny charakter. To strzelecki system szkolno – treningowy, opracowany na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.
 Pracownia będzie służyła głównie uczniom naszej szkoły oraz uczniom szkół podstawowych podczas zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa, pozwalając na naukę i doskonalenie umiejętności w zakresie:

  • bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym manualnej jej obsługi;
  • celowania z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników mechanicznych i kolimatorów o „małych” powiększeniach;
  • ćwiczeń w obserwacji, rozpoznaniu i identyfikacji celów;
  • prowadzenia celnego ognia z różnych postaw, na różnych odległościach, w tym do celów ruchomych, ukazujących się przy zmiennych warunkach oświetleniowych i ograniczonej widoczności;
  • wspólnego wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania.

 Strzelnica umożliwiać będzie jednoczesne szkolenie od jednej do czterech osób (każda wyposażona w pistolet lub karabinek) zależnie od rozmiaru wyświetlanego obrazu. Przygotowywane i realizowane ćwiczenia cechuje możliwość stopniowania trudności od prostych strzelań statycznych i dynamicznych uwzględniających stopień zaawansowania szkolonych do wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania (między innymi: dynamiczne korygowanie punktu celowania ze zmianą odległości do celu i przy jego poruszaniu, strzelenie do celów ukazujących się w reżimach czasowych, strzelanie przy zmiennych warunkach oświetlenia oraz przy ograniczonej widoczności).