Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Po trzyletniej przerwie 27 maja 2022 roku na obiektach Naszego Zespołu Szkół w Iwoniczu odbył się IX Powiatowy Piknik Sportowy składający się z turnieju Trójek Piłkarskich oraz Biegu imienia rotmistrza Witolda Pileckiego.
 Piknik otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Iwona Pytel witając gości, życząc udanej rywalizacji a przede wszystkim udanej zabawy. Po oficjalnym otwarciu rozpoczął się Turniej Trójek Piłkarskich dla uczniów szkół podstawowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

W kategorii dziewcząt zgłosiły się trzy zespoły rywalizujące systemem każdy z każdym. Najlepsza okazała się drużyna ze Zręcina, która wygrała oba spotkania. Najpierw pokonała Szkołę Podstawową z Miejsca Piastowego 3:2 a następnie Szkołę Podstawową z Milczy 4:2. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Miejsca Piastowego pokonując drużynę z Milczy 3:0.
 W kategorii chłopców w turnieju uczestniczyło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Grano systemem każdy z każdym w grupach, następnie na krzyż, by zakończyć spotkaniami o siódme, piąte trzecie i pierwsze miejsce.
 Turniej wygrała drużyna z Beska, która w finale pokonała zespół z Rogów 3:1 Trzecie miejsce po zwycięstwie 2:0 ze Zręcinem zajęła Szkoła Podstawowa z Miejsca Piastowego. Dalsze miejsca uzyskały SP Lubatówka, SP Milcza, SP Głowienka oraz SP Iwonicz.
 Sędzią głównym Turnieju był Pan Robert Gorzynik a poszczególne spotkania sędziowali: Jakub Leśniak II LO, Jakub Kinal III LO, Jakub Magusiak III LO, Patryk Gajda II Z.
 Po zakończeniu Turnieju piłkarskiego odbył się IX Bieg im. Rtm. Witolda Pileckiego , w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dziewczęta biegały na dystansie 800 metrów natomiast chłopcy na dystansie 1000 metrów.