ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, informatyk, żywienia i usług gastronomicznych, architektury krajobrazu, masażysta

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacujno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; ślusarz-spawacz; monter zabudowy i robót wykończeniowych w bud-wie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu ponownie stanęli w szranki Turnieju Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, organizowanego przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej, pod patronatem Pana Andrzeja Pileckiego (syna Rotmistrza) oraz Ministra Edukacji i Nauki.
 Sprawili, że jesteśmy najlepszą Szkołą im. rtm. Witolda Pileckiego w Polsce! Wielkie podziękowania za ich zaangażowanie i wzorową postawę podczas Turnieju.

 Wszyscy jesteśmy z Was dumni. Dziękujemy.

 W ramach zadania z I etapu szkolna drużyna w składzie: Anna Birbicz (kl. II LO), Wiktoria Oleniacz (kl. II LO), Barbara Kułak (kl. III TŻ), Klaudia Koper (kl. III TŻ), Mateusz Skrzęta (kl. III TI) przygotowała numer specjalny szkolnej gazetki poświęcony Patronowi Szkoły. Zadanie z II etapu polegało na aranżacji dźwiękowej, wskazanego przez organizatorów, fragmentu „Raportu Witolda”. I tym razem uczniowie: Mateusz Krzysik (kl. III TPS) i Kacper Zajdel (kl. III TI) świetnie sobie z nim poradzili. Jurorzy bardzo wysoko ocenili jakość pracy uczniów i zakwalifikowali Szkołę do Finału, który odbył się w dniach 20-22.04.2022 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Nasza reprezentacja w składzie: Maciej Gosztyła (kl. III LO), Dawid Sidorski (kl. III LO), Jakub Magusiak (kl. III LO) i Piotr Ślusarczyk (kl. I LO) spisała się znakomicie i po trzydniowych, emocjonujących zmaganiach wyjechała z Ostrowi Mazowieckiej jako zwycięzca II Turnieju Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego.

 Etap finałowy okazał się bardzo wymagający. Pierwszego dnia oceniano przywiezione przez uczestników szarlotki (popisowy wypiek Marii Pileckiej) – ciasto upieczone przez Panią Annę Korbecką okazało się bezkonkurencyjne.
 Prawdziwe zmagania rozpoczęły się jednak następnego dnia, kiedy to przeprowadzono konkurencje sportowe (bieg na 100 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz sztafeta 4x100 metrów) i „wojskowo użyteczne”. Na terenie jednostki wojskowej w Komorowie uczestnicy musieli wykazać się m.in. umiejętnościami: biegu na orientację z wykorzystaniem mapy, celnym strzelaniem, wspinaczką na linie, wykonaniem praktycznych zadań z zakresu pierwszej pomocy. Zmagania te nasi uczniowie zakończyli ze znaczną przewagą nad innymi zespołami.
Ostatnie zadanie finałowe miało na celu sprawdzenie wiedzy dotyczącej życia i działalności Witolda Pileckiego. Duża mobilizacja i „wieczorna atmosfera naukowa” przyniosły efekty w postaci nie tylko utrzymania wypracowanej przewagi, ale jeszcze jej powiększenia.

Nasi uczniowie sprawili, że jesteśmy najlepszą Szkołą im. rtm. Witolda Pileckiego w Polsce! Wielkie podziękowania za ich zaangażowanie i wzorową postawę podczas Turnieju.

 Bardzo dziękujemy Pani Annie Korbeckiej za pyszną szarlotkę, Pani Kseni Buczek za koordynację zadań turniejowych, Panu Tomaszowi Staroniowi za opiekę nad uczestnikami Finału oraz Panu Mariuszowi Guzikowi, który zadbał o bezpieczny przejazd finalistów.