Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 W dniu 16.06.2021r. w Zespole Szkół w Iwoniczu, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 odbyły się warsztaty o tematyce mleczarskiej. W zajęciach wzięło udział 15 uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół w Iwoniczu i 2 nauczycieli. Ze szkoły partnerskiej z Sabinova 6 uczniów i 2 nauczycieli w zajęciach uczestniczyli w sposób zdalny przy wykorzystaniu narzędzi multimedialnych.
 Nowoczesna platforma multimedialna zakupiona w ramach projektu pozwoliła mimo sytuacji pandemicznej zrealizować działanie projektowe.

 W trakcie szkolenia uczniowie mieli możliwość zapoznać się z pracą w mleczarni. Poznać historię produkcji przetworów z mleka krowiego, owczego i koziego. Omówić produkcję masła, śmietany, jogurtu i kefiru. Samodzielnie wykonać ser podpuszczkowy z mleka koziego. Posmakować różnych gatunków sera z całego świata.

mleko_10.jpg mleko_3.jpeg mleko_4.jpeg

mleko_5.jpeg mleko_6.jpeg mleko_7.jpeg

mleko_9.jpeg mleko_9.jpg mleko_zoom_2.jpg