Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych!!!
Finał wojewódzki odbył się w dniu 25.05.2019r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Wzięło w nim udział 11 szkół województwa podkarpackiego reprezentowanych przez 33 uczestników wyłonionych w eliminacjach powiatowych.
 Trzyosobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę okazała się bezkonkurencyjna zarówno w klasyfikacji drużynowej jak też zdominowała klasyfikację indywidualną. 

 Zwyciężył Damian Wilk – tegoroczny absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa, drugie miejsce zajął Kacper Kielar – także tegoroczny absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa, a czwarte miejsce wywalczył Wojciech Wilusz – uczeń klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki. O dominacji uczniów ZS Iwonicz w turnieju świadczy fakt, iż drugi zespół w klasyfikacji drużynowej wyprzedzili o 17 punktów, a trzecią drużynę aż o 37 punktów.

Turniej składał się z kilku konkurencji. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, test ze skrzyżowań oraz test z historii motoryzacji. Następnie wykonywali konkurencje praktyczne: jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”, jazda sprawnościowa motorowerem, przygotowanie pojazdu do jazdy i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu jako najlepsza drużyna finału reprezentować będą województwo podkarpackie w finale krajowym określanym jako Mistrzostwa Polski szkół ponadgimnazjalnych. Finał odbędzie się w dniach 11.06 – 12.06.2019r. w województwie śląskim.

 Za zwycięstwo w turnieju uczniowie otrzymali okazałe nagrody. Zwycięzca Damian Wilk – atrakcyjną i wartościową elektryczną hulajnogę, a szkoła za zajęcie I miejsca w klasyfikacji drużynowej otrzymała okazały puchar ufundowany przez Wojewodę Podkarpackiego.

Należy podkreślić, iż uczniowie z Iwonicza już po raz piąty w ostatnich ośmiu latach zwyciężyli w tym prestiżowym turnieju!

Uczniów do turnieju przygotowywał i opiekę sprawował Leszek Zajdel – dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu.

image010.jpg image011.jpg image012.jpg

image013.jpg image014.jpg image015.jpg

image016.jpg image017.jpg image018.jpg

image019.jpg image020.jpg image021.jpg

image022.jpg image023.jpg image024.jpg

image025.jpg image026.jpg image027.jpg

image028.jpg image029.jpg