Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 W dniach 17-19.05.2019 r. w Ostrowi Mazowieckiej odbył się VII Ogólnopolski Zjazd Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego połączony z III Świętem rtm. Witolda Pileckiego. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele pani Anna Kolarczyk i pan Tomasz Staroń wraz z uczennicami klasy III TŻiUG Dianą Węgrzyn i Agatą Kusz.
 Uczestnicy zostali oficjalnie powitani przez tegorocznego organizatora Zjazdu Pana Grzegorza Jasionowskiego Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

 Gościem honorowym Zjazdu był Pan Andrzej Pilecki syn rtm. Witolda Pileckiego. Po uroczystym wstępie uczestnicy Zjazdu obejrzeli musical poświęcony rtm. Pileckiemu i jego żonie Marii pt. „Kryptonim Druh” w reżyserii Piotra Trentowskiego.
 Następnie wszyscy zgromadzeni wzięli udział we Mszy świętej w intencji rodziny Pileckich, Ostrowskich, Radwańskich, Wasilewskich oraz uczestników VII Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego. Przybyli delegaci zwiedzili także Publiczną Szkołę Podstawową im. rtm. Witolda Pileckiego w Kozikach.
 Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania „Muzeum w Treblince. Niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady i obozu pracy (1941-1944)”, następnie 22-go Wojskowego Ośrodka Kartograficznego i byłych Koszar Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie oraz „Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej”.
 Ostatni dzień Zjazdu poświęcony był obchodom III Święta rtm. Witolda Pileckiego. W oficjalnym otwarciu obchodów Święta brał udział Pan Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, władze miasta oraz jego mieszkańcy. W programie obchodów można było zobaczyć inscenizację walk pt. „Ostrowski Sierpień 1920”, pokaz tańca przedwojennego oraz koncerty zespołów „Warszawskie Combo Taneczne” i „Luxtorpeda”.
 Gospodarzom tegorocznego Zjazdu pragniemy serdecznie podziękować za zaproszenie, gościnę i tak wspaniałe przygotowanie. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspólnych zjazdów, łączy nas przecież wspaniały patron- rotmistrz Witold Pilecki.

 

image001.jpg image003.jpg image004.jpg

image005.jpg image006.jpg image007.jpg

image008.jpg image009.jpg image010.jpg

image012.jpg image013.jpg image014.jpg

image015.jpg image030.jpg image031.jpg

image032.jpg image033.jpg image036.jpg

image038.jpg image040.jpg image041.jpg

image042.jpg image045.jpg