Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 W dniu 21 marca 2019 r. w auli Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu odbyła się uroczystość Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zorganizowana przez Podkarpacką Wojewódzką Komendę OHP w Rzeszowie. W uroczystości udział wzięła młodzież z Klubu Historycznego im. Armii Krajowej z klasy I LO i II TMR/TPS wraz z opiekunem i dyrektorem Zespołu Szkół.
 Sylwetki „Wyklętych” z terenu Podkarpacia przedstawił Piotr Babinetz, poseł na Sejm RP. Ks. dr Krzysztof Żołyniak przedstawił sylwetkę majora Antoniego Żubryda.

 Następnie wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych „Uwierz Polsko” dr Moniki Brewczak oraz obejrzeliśmy teledysk Eugeniusza Wernsa ps.Pik. Dopełnieniem uroczystości była zorganizowana wystawa „Czas na Niezłomnych”.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg

image004.jpg image005.jpg image006.jpg

image007.jpg image008.jpg image009.jpg