Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 1 marca 2019 r. po raz IX obchodzony był w naszym kraju Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święto upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
W tym dniu społeczność naszej szkoły także pamiętała o bohaterach, w gronie których jest patron naszego Zespołu Szkół – Witold Pilecki. Pod wizerunkiem Witolda Pileckiego uczniowie złożyli wiązankę kwiatów, zapalili znicz i odmówili modlitwę w intencji wszystkich poległych w walce o niepodległość Polski.

 Uczniowie klas pierwszych obejrzeli poruszający spektakl telewizyjny pt. „Śmierć rotmistrza Pileckiego”, opowiadający o najbardziej tragicznych latach życia Witolda Pileckiego po powrocie do Polski- śledztwo i proces sądowy zakończony egzekucją.
 W bibliotece szkolnej przygotowana została wystawa poświęcona żołnierzom wyklętym, dzięki której młodzież mogła poznać postaci innych bohaterskich żołnierzy niezłomnych.
 Natomiast członkowie Klubu Historycznego im. AK, uczniowie klas IITŻ i IITMR/TPS uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w PWSZ w Krośnie. Ponadto uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych organizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg

image004.jpg image005.jpg image006.jpg

image007.jpg image008.jpg image009.jpg

image010.jpg image011.jpg