Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 29 stycznia 2019 r. uczniowie klasy III TŻ, pod opieką p. Dominiki Jamrogi i p. Kseni Buczek, wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu, zorganizowanych w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu. Podczas spotkania zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez młodzież Ośrodka, który przypominał o mniejszościach zamieszkujących przed wojną tereny Podkarpacia oraz mieli okazję wysłuchać relacji o uratowaniu żydowskiej dziewczynki Hany Wais przez rodzinę Bronisławy Pliś.

 Szczególne wrażenie wywarło wystąpienie p. Luci Retman – ocalonej z holocaustu. Podzieliła się ona ze słuchaczami tragicznymi wspomnieniami z czasów II wojny światowej. Wielokrotnie powtarzała jak bardzo jest wdzięczna p. Pomorskiej - kobiecie, która ją uratowała. Pomimo tego, że p. Retman od wielu lat mieszka w Izraelu, jak sama przyznała, nadal czuje się związana z Polską. Od lat regularnie przyjeżdża do Polski by spotykać się z młodymi ludźmi i opowiadać im o holocauście.

image007.jpg image008.jpg image009.jpg

image010.jpg image011.jpg image012.jpg

image013.jpg image014.jpg image015.jpg