Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 W Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli, 7 stycznia br., uroczyście podsumowano Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i dukielskie muzeum.
Była to już 20. edycja konkursu. W tym roku na konkurs wpłynęło 87 prac z powiatu krośnieńskiego oraz powiatów słowackich stropkovskiego i śvidnickiego. Jury wyłoniło laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły ponadgimnazjalne i podopieczni domów pomocy społecznej.

 Prezentowane szopki były wykonane z różnych materiałów: mas plastycznych, papieru, makaronu, ciasta z wykorzystaniem drewna i roślin.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczali: przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek, starosta krośnieński Jan Pelczar, wicestarosta Andrzej Guzik, urzędujący członek Zarządu Powiatu Monika Subik.
 W kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zdobyła nasza uczennica - Beata Karp z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. 

image007.jpg image008.jpg image009.jpg

image010.jpg image011.jpg image012.jpg

image013.jpg