Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 11 listopada ma w tym roku wymiar szczególny – obchodzimy bowiem 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju odbywają się liczne uroczystości i apele, które upamiętniają polską drogę do niepodległości. Nasza szkoła oddała hołd polskim bohaterom w dniu 9 listopada, w trakcie uroczystej akademii zorganizowanej przez klasę II LO pod opieką wychowawcy pani Bożeny Zajdel oraz pani Urszuli Haduch. Włączając się w akcję zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży „Rekord dla Niepodległej”, o godz. 11:11 cała społeczność szkolna zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

Akademię uświetnił pokaz poloneza przygotowany przez mieszkańców internatu pod okiem pani Katarzyny Gładysz, a także występy wokalne uczniów naszej szkoły: Aliny Duszczyńskiej i Pauliny Kamińskiej (kl. III TŻ) oraz Dawida Kuczwara (kl. I TŻ).
 W czasie programu artystycznego przybliżone zostały najważniejsze wydarzenia prowadzące do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz nasi narodowi bohaterowie. Będziemy także pamiętać wspomniane słowa papieża Jana Pawła II, który w 1983 roku na Okęciu mówił:

”Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”.

Na zakończenie, licznie zebrana publiczność przyłączyła się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

image01.jpg image02.jpg image03.jpg

image04.jpg image05.jpg image06.jpg

image07.jpg image08.jpg image09.jpg

image10.jpg image11.jpg image12.jpg

image13.jpg image14.jpg image15.jpg

image16.jpg image17.jpg image18.jpg

image19.jpg image20.jpg