Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 16 października 2018 r. tradycyjnie w naszej szkole miały miejsce powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk, członkowie Zarządu Powiatu Krośnieńskiego, radni, wójtowie, burmistrzowie, dyrektorzy szkół, placówek kulturalnych, nauczyciele oraz nagradzana młodzież.
 Podczas ceremonii składano gratulacje oraz podziękowania nauczycielom, pedagogom i uczniom za codzienny trud, wysiłek i poświęcenie. 

W tym roku uhonorowano 11 osób ze szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat krośnieński. Wśród nich znaleźli się także nauczyciele uczący w naszej szkole: Konrad Guzik, Tomasz Staroń i Piotr Jakubowicz. Listy gratulacyjne i kwiaty nagrodzonym nauczycielom wręczali starosta Jan Juszczak i wicestarosta Adolf Kasprzyk.

 Podczas spotkania uhonorowani zostali także wyróżniający się uczniowie szkół powiatu, którzy wykazali się wysokimi wynikami w nauce, na olimpiadach, konkursach, turniejach lub osiągnięciami sportowymi.
 Stypendia za rok szkolny 2017/2018 (II semestr) przyznano 69 uczniom szkół powiatu krośnieńskiego, w tym 17 uczniom naszej szkoły.
 Uroczystość ubogacona została występami artystycznymi przygotowanymi przez naszych uczniów. Na początek młodzież zaprezentowała się w staropolskim polonezie, a następnie słowem, piosenką i humorem nawiązała do święta nauczycieli.
 Tego samego dnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku miały miejsce Wojewódzkie Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w czasie której nauczycielom i pracownikom oświaty wręczono odznaczenia państwowe, Medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji Narodowej, nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W spotkaniu uczestniczyli: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele związków zawodowych oraz zaproszeni goście.
 Wśród odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej na wniosek Starostwa Powiatowego w Krośnie znalazł się także pan Leszek Zajdel -Dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu.
 Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym nauczycielom oraz uczniom gratulujemy.

Zdjęcia w galerii